Як пережити спеку в машині

Життя  19 червня 2019 року, 09:36 1399

Спека може серйозно зашкодити вашому здоров’ю. Вона особливо небезпечна в автомобілі, тому що негативно впливає на швидкість реакцій, а тепловий удар може викликати втрату свідомості. Здається, щоб пережити спеку в автівці достатньо увімкнути кондиціонер, опустити вікна і запастись холодною водою. Але не все так просто, адже не завжди можна їздити з відкритими вікнами, а систему охолодження необхідно правильно налаштувати.

Кондиціонер 

Запам’ятайте, вмикати кондиціонер на максимум не потрібно навіть у найсильнішу спеку. Оптимальна для організму людини різниця температур – 5 градусів. Також слідкуйте за справністю та чистотою системи охолодження, щоб вона не перетворився в джерело шкідливих бактерій.

Читайте також:  Як охолодити помешкання без кондиціонера

Також фахівці рекомендують відкривати вікна за кілька хвилин до поїздки, щоб провітрити салон. Одночасно включіть двигун, запустіть систему кондиціонування (на 21-22 градуси, не нижче), і почекайте 5-10 хвилин. 

Якщо в авто нема кондиціонера

Без кондиціонера зменшити температуру повітря в салоні нижче, ніж на вулиці не вдасться, але у багатьох випадках навіть це – великий успіх. Оскільки в закритому салоні вже через годину-півтори температура сягає 60 градусів.

Спочатку потрібно, щоб з салону вийшло гаряче повітря. Для цього відкрийте всі двері. Можна й багажник. Але цього недостатньо, оскільки залишається ще багато розпечених елементів – сидіння, торпедо з усією начинкою, килим, оббивка дверей і стелі. Щоб все це охололо, потрібно більше часу і більш-менш помітний рух повітря.

Читайте також:  Спека на Закарпатті: як вберегтися від теплового удару

Тому бажано переїхати в тінь. Якщо такої можливості нема, нехай машина постоїть з усіма відкритими дверима 5-10 хвилин. Гаряче кермо і сидіння можна протерти мокрим рушником. Волога, яка випаровується з поверхні, охолодить кермо та оббивку крісла так, щоб їх можна було торкатися.

Як їздити у спеку 

  • Обов’язково возіть в авто кілька пляшок прохолодних напоїв.
  • Завжди тримайте в автомобілі необхідний мінімум ліків, якими ви зазвичай користуєтеся. Особливо це стосується водіїв та пасажирів, які страждають серцево-судинними захворюваннями.
  • Якщо виникає необхідність зупинитися, знижуйте швидкість поступово, оскільки при різкому гальмуванні на сильно розігрітому асфальті машину може занести.
  • Під час зупинки за можливості залишайте машину в закритому від сонця місці.
  • Не перевищуйте швидкість.
  • При найменшому погіршенні самопочуття негайно знижуйте швидкість і зупиняйтеся.
  • Навіть після недовгої стоянки необхідно провітрити салон, і лише після цього починати рух.
  • Крім того, не можна залишати дітей та тварин самих в салоні автомобіля, коли закриті вікна, навіть під час роботи кондиціонера. Двигун може заглохнути, і вони опиняться в серйозній небезпеці.
  • Також слід правильно вибирати час для тривалих поїздок – найкраще їх здійснювати або рано вранці, або ввечері, коли спека спаде.

Як раніше писало "PMG.ua", до кінця тижня синоптики прогнозують спекотну погоду. 

 

Джерело: 24 канал
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0