Як пережити спеку в машині
Спека може серйозно зашкодити вашому здоров’ю. Вона особливо небезпечна в автомобілі, тому що негативно впливає на швидкість реакцій, а тепловий удар може викликати втрату свідомості. Здається, щоб пережити спеку в автівці достатньо увімкнути кондиціонер, опустити вікна і запастись холодною водою. Але не все так просто, адже не завжди можна їздити з відкритими вікнами, а систему охолодження необхідно правильно налаштувати.
ВІДЕО ДНЯКондиціонер
Запам’ятайте, вмикати кондиціонер на максимум не потрібно навіть у найсильнішу спеку. Оптимальна для організму людини різниця температур – 5 градусів. Також слідкуйте за справністю та чистотою системи охолодження, щоб вона не перетворився в джерело шкідливих бактерій.
Також фахівці рекомендують відкривати вікна за кілька хвилин до поїздки, щоб провітрити салон. Одночасно включіть двигун, запустіть систему кондиціонування (на 21-22 градуси, не нижче), і почекайте 5-10 хвилин.
Якщо в авто нема кондиціонера
Без кондиціонера зменшити температуру повітря в салоні нижче, ніж на вулиці не вдасться, але у багатьох випадках навіть це – великий успіх. Оскільки в закритому салоні вже через годину-півтори температура сягає 60 градусів.
РекламаСпочатку потрібно, щоб з салону вийшло гаряче повітря. Для цього відкрийте всі двері. Можна й багажник. Але цього недостатньо, оскільки залишається ще багато розпечених елементів – сидіння, торпедо з усією начинкою, килим, оббивка дверей і стелі. Щоб все це охололо, потрібно більше часу і більш-менш помітний рух повітря.
Тому бажано переїхати в тінь. Якщо такої можливості нема, нехай машина постоїть з усіма відкритими дверима 5-10 хвилин. Гаряче кермо і сидіння можна протерти мокрим рушником. Волога, яка випаровується з поверхні, охолодить кермо та оббивку крісла так, щоб їх можна було торкатися.
РекламаЯк їздити у спеку
- Обов’язково возіть в авто кілька пляшок прохолодних напоїв.
- Завжди тримайте в автомобілі необхідний мінімум ліків, якими ви зазвичай користуєтеся. Особливо це стосується водіїв та пасажирів, які страждають серцево-судинними захворюваннями.
- Якщо виникає необхідність зупинитися, знижуйте швидкість поступово, оскільки при різкому гальмуванні на сильно розігрітому асфальті машину може занести.
- Під час зупинки за можливості залишайте машину в закритому від сонця місці.
- Не перевищуйте швидкість.
- При найменшому погіршенні самопочуття негайно знижуйте швидкість і зупиняйтеся.
- Навіть після недовгої стоянки необхідно провітрити салон, і лише після цього починати рух.
- Крім того, не можна залишати дітей та тварин самих в салоні автомобіля, коли закриті вікна, навіть під час роботи кондиціонера. Двигун може заглохнути, і вони опиняться в серйозній небезпеці.
- Також слід правильно вибирати час для тривалих поїздок – найкраще їх здійснювати або рано вранці, або ввечері, коли спека спаде.
Як раніше писало "PMG.ua", до кінця тижня синоптики прогнозують спекотну погоду.