Процес активного реформування місцевого самоврядування на Закарпатті розблоковано

Життя  31 липня 2019 року, 14:00 1274 ФОТО

У Закарпатській ОДА під головуванням голови облдержадміністрації Ігоря Бондаренка відбулося засідання робочої групи з підготовки пропозицій щодо адміністративно-територіального устрою базового та районного рівнів Закарпатської області.

Позицію держави щодо адміністративно-територіального устрою базового та районного рівнів Закарпатської області представив експерт Центрального офісу реформ при Мінрегіонрозвитку України Юрій Ганущак. Як зазначили в Закарпатському РВ АМУ, він окреслив основні вимоги, яких в обов’язковому порядку слід дотримуватися при добровільному об’єднанні громад в ОТГ, зокрема щодо мінімальної кількості жителів сільських ОТГ – не менше 5 тис. та площі – не менше 100 кв. км.

Засідання робочої групи в Закарпатській ОДА

В обговоренні доповіді взяли участь координатор Центрального офісу реформ Іван Лукеря, начальник управління містобудування та архітектури Закарпатської ОДА Михайло Пігуляк, заступник голови Закарпатської облради Петро Грицик, депутат Закарпатської облради Андрій Шекета, виконавчий директор ЗРВ АМУ Іван Ревтій, директор ЦРМС Іван Дем’янчук, сільські голови, які ініціювали створення ОТГ і очікують висновок ОДА.

Читайте також:  В Україні хочуть замінити державні адміністрації префектурами

Консультант ЗРВ АМУ з правових питань Олег Лукша у своєму виступі наголосив, що сьогоднішнє конструктивне і ділове за своєю суттю засідання у стінах Закарпатської ОДА є своєрідним проривом, який кардинально змінить мапу реформованих громад області. Він зауважив, що консультанти ЗРВ АМУ, за час здійснення реформи місцевого самоврядування в Україні, побували чи не у кожному населеному пункті області, провели сотні консультацій, зустрічалися з активом, надавали бюджетні розрахунки спроможності майбутніх ОТГ та методичні матеріали.

Експерт Центрального офісу реформ при Мінрегіонрозвитку України Юрій Ганущак

У результаті цієї роботи десятки громад проводили організаційні заходи, покликані до створення ОТГ, однак лише одиницям вдалося проривати «глуху» оборону попереднього керівництва Закарпатської ОДА, яке на роки загальмувало процес децентралізації в області.

Сьогодні – крига скресла і ще до затвердження обласною радою Перспективного плану на найближчій сесії ціла низка громад очікує від ОДА позитивного висновку на добровільне створення ОТГ. Це – Оноківська, Холмківська, Івановецька, Керецківська, Великодоброньська, Нижньоселещанська сільські, Великоберезнянська селищна та Виноградівська міська ОТГ. Робоча група рекомендувала внести ці громади до Перспективного плану формування територій громад області.

Нагадаємо, Закарпаття можуть скоротити до 4 районів.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0