Три десятки ромських дітей підготували до 1 класу в Ужгороді

Життя  15 серпня 2019 року, 15:53 660 ФОТО

Три десятки ромських діток підготували цього року до 1 класу у соціальному центрі, створеному Закарпатським благодійним фондом «Благо» в Ужгороді. Соціальний центр, що надає початкові знання дітям 6-7-ми років із малозабезпечених ромських сімей, розпочав свою роботу у 2014 році і з тих пір щороку підготовку до школи тут проходять кілька десятків ромських дітей.

Сьогодні ж на подвір’ї фонду «Благо» провели символічний випускний, діти демонстрували батькам та гостям, чого навчилися. Підготовку ромських діток до школи та підняття таким чином рівня освіти серед ромської громади керівниця фонду Елеонора Кулчар вважає дуже важливою справою, тож сьогодні дякувала всім за підтримку та допомогу – і керівництву Ужгородської міської ради, і депутатам міської ради, меценатам.

Закарпатський благодійний фонд Благо

Зі словами вдячності звернулася і до присутніх батьків за те, що зрозуміли важливість здобуття знань і щодня протягом 6,5 місяців приводили своїх дітей до центру, попросила і у майбутньому продовжувати підтримувати їх.

Читайте також:  Що зробили малі роми: закарпатці були здивовані

Як розповіла Елеонора Іванівна, заняття тривали з лютого, протягом усього часу навчання фонд забезпечував дошкільнят канцелярським приладдям, годував обідами. Дітей навчали писати, читати, рахувати, розрізняти кольори, поводитися в колективі, наголошуючи, як це важливо – здобувати знання. Тож цьогоріч 24 вихованців підуть до першого класу в ужгородські школи №№7, 10, 11, 13, троє дітей виїхали за кордон із батьками, ще троє стануть першокласниками наступного навчального року.

30 ромських дітей підготували до першого класу

Сьогодні на свято до «випускників» прийшли заступник Ужгородського міського голови Олександр Білак, директор Ужгородського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Іван Фленько, депутати міської ради Юрій Мандич та Євгеній Прозор.

Олександр Білак від імені міського голови Ужгорода Богдана Андріїва привітав дітей та батьків, майбутнім першокласникам побажав старанно вчитися, дослухатися до вчителів і батьків, ніколи не зупинятися на шляху до своєї мети.

Підготовка ромських дітей до школи

Також заступник міського голови у своєму вітальному слові відзначив сподівання на те, що з кожним роком кількість вихованців соціального центру буде лише зростати і ще більше ромських дітей отримуватимуть дошкільну підготовку, а тут будуть реалізовані й додаткові освітні програми та проекти, зокрема й за підтримки Ужгородської міської ради. Разом із Іваном Фленьком Олександр Павлович вручив майбутнім першокласникам подарунки від Ужгородського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Нагадаємо, найбагатші роми Закарпаття показали свої розкішні будинки зсередини.

 

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0