Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 312 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 15 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 15 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 13 800+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 2000+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!
  • Головна
  • Життя
  • У лісах Закарпаття встановлено понад 200 відеопасток: що це таке та як працює

У лісах Закарпаття встановлено понад 200 відеопасток: що це таке та як працює

У лісах Закарпаття встановлено понад 200 відеопасток: що це таке та як працює

Лісівники кажуть, що «задоволення» це не з дешевих, проте повністю себе виправдовує. Адже дозволяє виявити загоряння на ранніх стадіях, з високою точністю визначити координати пожежі і локалізувати її, поки вогонь не поширився на значні площі. До всього, камери допомагають лісівникам у боротьбі з незаконними рубками.

ВІДЕО ДНЯ

На даний момент на території лісових господарств вже встановлено понад 200 апаратів. Камери відеонагляду також встановлені на шлагбаумах, які унеможливлюють доступ до лісового масиву без фіксації. Встановлені вони по всіх лісогосподарських підприємствах. Більше всього камер в ДП «Ясінянське ЛМГ», ДП «Рахівське ЛДГ», ДП «Великобичківське ЛМГ», ДП «Міжгірське ЛГ», ДП «Брустурянське ЛМГ» та ДП «Ужгородське ЛГ». Камери відеонагляду працюють у цілодобовому режимі.

Роботи з установки систем тривають по всіх лісових господарствах краю.

Реклама
Читайте також:
В області вирощують унікальні види дерев

Директор ДП «Рахівське ЛДГ» Микола Грапинюк зазначив, що головною причиною виникнення пожеж є людська недбалість та необережність. Тому для попередження виникнення лісових пожеж в підприємствах здійснюється посилене наземне патрулювання лісових масивів.

Реклама

Оскільки лісові масиви ДП «Рахівське ЛДГ» знаходяться в безпосередній близькості до прилеглих населених пунктів, питання охорони зелених насаджень від недобросовісних відвідувачів стоїть особливо гостро.

Микола Юрійович зазначає, що важливим є не лише виявлення фактів порушення лісового законодавства, а, в першу чергу, проведення профілактичних заходів для недопущення лісопорушень. Для цього працівники державної лісової охорони проводять цілодобові чергування на підприємствах, лісництвах, пожежно-спостережних пунктах і вежах та профілактичні рейди. За рейдовою бригадою закріплений автотранспорт, який оснащений GPS-трекером та засоби спостереження: фотопастки, камери відеоспостереження.

Рейдують лісові масиви охоронці цілодобово, не є винятком вихідні та святкові дні. Наразі бригадами проведено 21 рейд з охорони лісу від лісопорушень та браконьєрства, під час яких виявлено 2 випадки незаконних порубок лісу в об’ємі 3,91 м.куб . Матеріали передано до органів внутрішніх справ.

Реклама
Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно