Пайовикам СТОВ "Агро-Лучки" пощастило: їхня земля в надійних руках

Життя  26 серпня 2019 року, 10:29 Валентина Смаль 1171

У тому, що СТОВ «Агро-Лучки» Українського аграрного холдингу – високорозвинене потужне агропідприємство, люди могли переконатися впродовж останніх років.

Землі, які після розпаду колгоспів пустували й заростали чагарями, почали обробляти, використовуючи передові технології.

Працівники землевпорядного відділу товариства виконують велику роботу щодо оформлення документів. На законних підставах багатьом людям допомогли підготувати право власності на розпайовану землю. Після укладення договору з товариством пайовики отримують гідну орендну плату.

Читайте також:  У Зняцьові відчувають підтримку СТОВ «Агро-Лучки»

Відчули переваги від співпраці зі СТОВ «Агро-Лучки» і сільські громади загалом. Щороку підприємство сплачує значні суми податків до місцевих бюджетів, приділяє велику увагу соціальній сфері, допомагає вирішувати нагальні проблеми громад.

Дуже важливо, що СТОВ «Агро-Лучки» обробляє землі, дотримуючись новітніх технологій. Люди можуть бути певними, що родючість ґрунту буде збережено, ба навіть більше – занехаяні землі завдяки використанню високовартісних добрив стають ще більш плодючими.

Трактор проходить через найгустіші хащі

Трактор проходить через найгустіші хащі

У СТОВ «Агро-Лучки» дбайливо ставляться до землі. Наразі тривають роботи з розчищення зарослих полів, а таких у регіоні немало. Без доброго господаря деякі ділянки за роки позаростали бур’янами, кущами, а подекуди – деревами.

Як пояснюють фахівці, окрім матеріальної шкоди від заростання полів, випливають ще й інші небезпеки. По-перше, бур’яни, кущі й дерева висмоктують з ґрунту багато вологи та поживних елементів, унаслідок чого земля виснажується, родючість знижується. Популярна думка, яка побутує серед населення, про те, що земля в такий спосіб відпочиває, насправді виявляється міфом. По-друге, в чагарях накопичуються шкідники та численні хвороби, які є вбивчими для культурних рослин. По-третє, насіння бур’янів поширюється надшвидкими темпами, що призводить до постійного збільшення ареалу заростання полів. 

З кабіни водія

З кабіни водія

Навіть уявити складно, скільки зусиль треба докласти звичайній людині, щоб розчистити таку ділянку, та й чи, взагалі, це можливо. А для СТОВ «Агро-Лучки» – до снаги. Господарство має сучасну потужну техніку, що виконує найскладніші завдання.

Мала нагоду на власні очі побачити, як здійснюється процес розчистки зарослих полів. Трактори «Fendt» зі спеціальними насадками працюють у дуеті. Перший розчищає поверхню поля від зарослів. У жорнах дробарки навдивовижу легко й швидко перемелюється гілляччя – усе до друзки. Після першого трактора по його сліду йде наступний, який безпосередньо викорчовує кореневища. Як розповідає механізатор Віталій Гопонько, у парі за день таким чином розчищають 10 – 12 гектарів.

Упорядковані поля можна буде орати, засівати та збирати гарні врожаї. Зиск для людей очевидний: і землі у ладу, і плату за оренду отримують.

Механізатор Віталій Гопонько під час розчищення

Механізатор Віталій Гопонько під час розчищення

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0