Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
 • Facebook 300 000+
  Найбільша новинна спільнота Закарпаття
 • Telegram 11 700+
  Миттєво повідомляємо про найголовніше
 • Instagram 14 300+
  Тримаємо в курсі всіх подій
 • Відразу сповіщаємо важливі новини
 • Viber 18 800+
  Канал головних новин Закарпаття та України
 • YouTube 1500+
  Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!
 • Головна
 • Життя
 • Сезон грипу: як захистити себе від небезпечного захворювання

Сезон грипу: як захистити себе від небезпечного захворювання

Сезон грипу: як захистити себе від небезпечного захворювання

За попередніми оцінками МОЗ України, цього року очікуються чотири штами грипу: два віруси типу А – Brisbane та Kansas та стільки ж типу В – Colorado та Phuket. Сезон захворюваності розпочинається з настанням холодів. За інформацією управління охорони здоров’я Ужгородської міської ради, минулого сезону на грип та ГРВІ захворіло майже 25 тисяч ужгородців, із них 16 118 – діти до 17 років. Показник захворюваності становив 1293,2 на 100 тисяч населення (при епідпорозі – 815,3). Серед тих, хто звернувся до медичних закладів, тестами визначили у 79 осіб віруси грипу типу А та в однієї людини інфекцію обох типів. Госпіталізовували 1918 осіб, із них 1 659 – діти до 17 років. Були і важкі випадки, насамперед у тих, хто несвоєчасно звернувся до лікаря, мав супутні хронічні захворювання.

ВІДЕО ДНЯ
Сезон грипу: як захистити себе від небезпечного захворювання – 01

За інформацією аптек, уже закуповуються вакцини від грипу, які можна буде придбати за власні кошти. Препарати ефективні щодо всіх чотирьох очікуваних штамів цього сезону. Але, зазвичай, вакцина від грипу не захищає на 100 відсотків, лише, як вважається, на 60-70%. Однак щеплення – це найперше захист від важкого перебігу хвороби, летального наслідку. Крім того, вакцина проти грипу захищає від самого грипу, а не інших схожих інфекцій. Хоча саме грип є найважчим із таких захворювань і саме він може призвести до смерті.

Реклама
Читайте також:
Сезон грипу: закарпатців попереджають про небезпечні віруси

Вакцина діє протягом одного року. Щеплення бажано проводити наприкінці вересня – на початку жовтня, хоча можна і під час сезону захворювання. Протипоказів дуже мало: реакція на вакцинацію проти грипу у попередні роки, гострі процеси, найчастіше ГРВІ, гострі інфекційні патології та хронічні захворювання, які можуть дати ускладнення. Водночас обов’язково варто зробити щеплення всім, хто має цукровий діабет, хворим із надлишковою вагою, із серцевою та легеневою патологіями. Розпорядженням міського голови від 10 вересня «Про забезпечення заходів щодо профілактики ГРВІ та грипу у сезон 2019-2020 років» затверджено комплексний план заходів управління охорони здоров’я Ужгородської міської ради спільно з Ужгородською міськрайонною філією «Закарпатський лабораторний центр МОЗ України» у міжепідемічний період та під час епідемічного підйому захворюваності. Документи чітко визначають дії медичного персоналу та підприємств, установ, закладів незалежно від форм власності під час епідемічного підйому захворюваності та у передепідемічний період грипу та ГРВІ.
Нагадаємо, що фахівці спрогнозували, коли буде пік захворюваності на грип. 

Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно