Отримати безкоштовні ліки стало простіше

Життя  8 жовтня 2019 року, 22:05 1078 ВІДЕО

Понад 35 тисяч мешканців Закарпатської області вже отримали безкоштовні ліки за урядовою програмою «Доступні ліки». Програма «Доступні ліки» розрахована на людей, які живуть з серцево-судинними захворюваннями, діабетом ІІ типу та бронхіальною астмою. Саме ці хвороби є найбільш загрозливими, бо суттєво скорочують тривалість життя чи знижують його якість. Урядова програма «Доступні ліки» дозволяє таким пацієнтам отримувати потрібні їм ліки та проводити необхідне лікування безперервно.

Для того, щоб мати змогу отримати електронний рецепт на «Доступні ліки», потрібно обрати свого лікаря та подати декларацію. На Закарпатті – майже 73% укладених декларацій з лікарями від кількості населення області. Станом на середину вересня, жителі Закарпаття уклали 914 484 таких декларацій. 

Читайте також:  Британські вчені розробили нові революційні ліки від раку

Отримати медикаменти за програмою «Доступні ліки» можна в аптеках, що мають відповідну наліпку на дверях. Таких аптек є вже понад 7200 по всій Україні. Повний перелік можна знайти на сайті Національної служби здоров’я або безкоштовно зателефонувавши до контакт-центру за номером 1677. Є ще одне нововведення – отримати рецепт можна і без візиту до лікаря. У списку «доступних» ліків, які можна отримати за програмою, – 254 лікарських засоби, 78 з яких безоплатні. Інші відпускають з незначною доплатою. Майже половина з них – іноземного виробництва. До слова, лікар в електронному рецепті повинен вказати не конкретну назву лікарського засобу, а діючу речовину, яка може бути присутня у багатьох найменуваннях ліків. Якщо необхідних ліків немає в одній аптеці, пацієнт може звернутися до будь-якої іншої у будь-якому населеному пункті. Далі дивіться у сюжеті каналу М-Студіо:

Нагадаємо, що збільшено перелік ліків, які закарпатці можуть отримати безкоштовно. 

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0