Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 305 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 10 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 14 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 16 200+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 1500+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!
  • Головна
  • Життя
  • Збільшено перелік ліків, які закарпатці можуть отримати безкоштовно

Збільшено перелік ліків, які закарпатці можуть отримати безкоштовно

Збільшено перелік ліків, які закарпатці можуть отримати безкоштовно

В Україні у рамках урядової програми «Доступні ліки» збільшили перелік безкоштовних ліків на 14 позицій. Про це повідомляє прес-служба Кабміну з посиланням на наказ Міністерства охорони здоров’я України. «Наказом Міністерства охорони здоров’я України від 15 серпня 2019 року завершено формування Реєстру лікарських засобів, які підлягають реімбурсації за урядовою програмою «Доступні ліки». У новій редакції Реєстру кількість ліків, які пацієнти з серцево-судинними захворюваннями, діабетом ІІ типу та бронхіальною астмою можуть отримати безоплатно, збільшилась на 14 позицій», – ідеться в повідомленні. У новій редакції реєстр лікарських засобів, за які передбачена компенсація аптекам (реімбурсація), збільшився на 14 препаратів для пацієнтів із серцево-судинними захворюваннями, діабетом II типу і бронхіальну астму. Тепер у реєстрі 78 безкоштовних ліків. В реєстрі знаходяться лікарські засоби не тільки вітчизняних фармацевтичних компаній, але й виробників з країн ЄС та Ізраїлю. Станом на 15 серпня: З 5,2 млн виписаних електронних рецептів погашено 4,2 млн. Більше 1,1 млн пацієнтів отримали необхідні ліки безкоштовно або з невеликою доплатою. Як пацієнтові отримати ліки за електронним рецептом:

ВІДЕО ДНЯ
Читайте також:
Британські вчені розробили нові революційні ліки від раку
  1. Пацієнт записується та приходить на прийом до сімейного лікаря, терапевта або педіатра, з яким у нього підписана декларація. Обов’язкова умова: пацієнт має звернутися саме до свого лікаря.
  2. Лікар проводить прийом і виписує рецепт.
  3. Під час виписування електронного рецепту лікар разом з пацієнтом мають перевірити, чи номер мобільного телефону, зазначений в декларації, є актуальним і належить пацієнту. Лікар повинен назвати вам код мобільного оператора та останні цифри номера.
  4. Після перевірки номера телефону лікар виписує рецепт в електронній системі охорони здоров’я.
  5. На мобільний телефон пацієнта приходить смс з унікальним номером рецепта та кодом підтвердження для отримання ліків в аптеці. Зміст СМС: «Ваш рецепт: ХХХХ-ХХХХ-ХХХХ-ХХХХ. Код підтвердження: ХХХХ».
  6. За необхідності або на прохання пацієнта лікар може роздрукувати консультаційний висновок, який містить розділ з призначеннями, зокрема призначенням ліків. В цьому розділі зазначається інформація про виписані ліки та номер електронного рецепта.
  7. Пацієнт йде у будь-яку зручну для нього аптеку, що бере участь у програмі «Доступні ліки». Називає працівнику аптеки номер рецепта.
  8. Працівник пропонує пацієнту лікарські засоби, які є в цій аптеці і входять в програму «Доступні ліки».
  9. Пацієнт обирає один із лікарських засобів, називає чотиризначний код підтвердження та отримує свої ліки. Якщо необхідного препарату немає, пацієнт може піти в іншу аптеку і отримати ліки там.
Реклама

Нагадаємо, що з Ужгородського пологового будинку 10 серпня вкрали 2500 доз вакцини БЦЖ.

Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно