Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 300 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 11 700+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 14 300+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 18 800+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 1500+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!

У Мукачеві розпочинається велика облава: подробиці

У Мукачеві розпочинається велика облава: подробиці

Важлива інформація для усіх роботодавців Мукачева – інспектори праці відновлюють перевірки. Як зазначили у Мукачівській міськраді, «велика перерва» у перевірках для хитрих роботодавців закінчилася. Уряд відновив контроль за дотриманням законодавства про працю.

ВІДЕО ДНЯ

За словами начальника управління праці та соціального захисту населення Наталії Зотової, впродовж літа інспектори праці не могли проводити подібні інспекції і штрафувати роботодавців за порушення, бо такі перевірки були скасовані. Тому цей період вони використали для проведення інформаційної кампанії, моніторингових відвідувань та здійснення роз’яснювальної роботи.

Читайте також:
Зарплата 25 тисяч гривень і вище: робота в Закарпатті, за яку платять найбільше
Реклама

«Я хочу подякувати усім роботодавцям, які з розумінням поставилися до таких візитів, допускали до документів, бухгалтерських справ. Ми мали змогу перевірити і дати якісь рекомендації для того, щоб ті чи інші порушення вони змогли виправити», – заявила Наталія Зотова.

Основні питання, за якими здійснюватимуть контроль інспектори праці, це вчасна сплата єдиного соціального внеску, своєчасна та у повному обсязі виплата заробітної плати, дотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці, ну і найголовніше – оформлення трудових відносин, тобто легальне працевлаштування. Штрафи за порушення чималі, лише один нелегальний працівник обійдеться роботодавцю у понад 100 тисяч гривень, якщо їх кілька – відповідно й штрафи більші.

Реклама
Читайте також:
Робота є, працівників нема, – на Закарпатті гостро постала проблема заробітчанства

За словами Наталії Зотової, вони не мають на меті здійснювати жорсткі перевірки і перетворитися на каральний орган, тому й надалі проводитимуть моніторингово-роз’яснювальну роботу, утім, якщо будуть запримічені нелегальні працівники, то відповідно до закону складатимуть протоколи і накладатимуть штрафи.

«Я хочу звернутися також до працівників, які влаштовуються на роботу, просіть і наполягайте на тому, аби це працевлаштування було офіційним. Навіть якщо вам кажуть що ви на випробувальному терміні кілька місяців, все одно ці трудові відносини повинні бути належним чином оформлені. Чому це так важливо? Тому що ви сьогодні працюєте неофіційно, нелегально, отримуєте заробітну плату у конвертах і можливо вам роботодавець каже, що це так вигідно, тому що ті податки, які він мусить сплатити державі, дає вам на тисячу гривень більше. Утім роботодавці лукавлять, адже доживши до старості ви втрачаєте забезпечену старість, ви не будете мати пенсії, тому що у вас не буде трудового стажу. Окрім того, якщо ви працюєте нелегально, ви позбавлені трудових прав, які вам забезпечує держава – це відпустка, лікарняні, інші різні соціальні гарантії».

Реклама
Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно