МЗС розробляє законопроєкт про надання подвійного громадянства

Життя  16 жовтня 2019 року, 08:40 549

У Кабінеті міністрів України мають кілька підходів до введення в Україні подвійного громадянства. Міністерство закордонних справ зараз працює над створенням відповідного законопроекту.

Завдання МЗС – довести все до цілісної концепції. Про це розповів віцепрем’єр з європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба під час брифінгу. Кулеба наголосив, що влада нарешті "дозріла" для роботи над цим питанням.

"Ми починали з того, що це питання сприймалося як щось космічне і нереалізоване. А зараз ми вже обговорюємо конкретний законопроект", – зазначив він. Віцепрем’єр додав, що юридичний статус закордонного українця не наповнений достатнім вмістом. Натомість ця ініціатива дозволить мільйонам людей зберегти зв’язок з Україною.

Читайте також:  Зеленський розповів про часткове громадянство: кому його надаватимуть

"Так склалося, що мільйони людей виїхали. І ми повинні зберегти їх зв’язок з Україною. І паспорт, громадянство – одна з таких сполучних ланок. Я радий, що є еволюція в цьому питанні", – наголосив Кулеба.

Зазначимо, що розробити механізми надання громадянства етнічним українцям, які живуть в інших країнах, МЗС доручив Президент Володимир Зеленський. Також Презадент України закликав розробити механізм спрощеного надання українського громадянства людям, які страждають від порушення прав і свобод у своїх країнах.

Чи в Україні зараз можна мати подвійне громадянство?

Згідно з законом, якщо громадянин України добровільно набуває громадянства іншої держави, це є підставою для припинення громадянства України. 

Проте не слід це розцінювати як заборону подвійного громадянства, оскільки втрата громадянства України відбувається не автоматично з набуттям громадянства іншої держави, а виключно з дня видачі Указу Президента України про припинення громадянства щодо певної особи.

Нагадаємо, у мережі оприлюднили провокативний сюжет про закарпатських угорців.

Джерело: 24 канал
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0