Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 312 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 15 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 15 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 13 800+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 2000+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!
  • Головна
  • Життя
  • На Закарпатті відбудуться ігри нескорених для військових ветеранів

На Закарпатті відбудуться ігри нескорених для військових ветеранів

На Закарпатті відбудуться ігри нескорених для військових ветеранів

На Закарпатті стартує Благодійний проект "Єдність", мета якого – підтримка ветеранів АТО, які отримали поранення або стали інвалідами війни під час виконання службових обов’язків, а також їх сімей і родин загиблих військових в АТО. 

ВІДЕО ДНЯ

Вже 9-10 листопада на території с. Пилипець Міжгірського району у рамках благодійного проекту проходитиме міжнародний спортивний івент по забігах з перешкодами. У змаганнях активну участь братимуть військові, серед них ті, які стали інвалідами під час бойових дій. Саму ідею залучення до активного соціального та спортивного життя організатори події запозичили світових організацій військовослужбовців, які піклуються про своїх побратимів. Детальніше на презентації про ініціативу розповів Юрій Шинкарюк, який теж брав участь в АТО, і який спільно з Василем Готрою, головою Пилипецької сільської ради вирішили реалізувати незвичний соціальний проект.

«Ми хочемо такими заходами показати закарпатців людьми, яким небайдужа доля сімей і самих військових, які постраждали унаслідок служби на захист держави, - каже Юрій Шинкарюк.  - Ми не маємо стосунку ні до яких організацій, виступили, щоб зробити певні корисні речі. Наша ціль -- це підтримка двох категорій: ветеранів АТО і дітей та сімей військовослужбовців. Я сам учасник АТО з липня 2014, тому знаю війну з усіх сторін.  Війна продовжується, там люди не здаються. Ми не повинні здаватися тут». За словами Юрія Шинкарюка, держава передбачає певну допомогу військовим, але не може охопити всі напрямки роботи.

Реклама

Тому активні закарпатці вирішили подбати про підтримку ветеранів АТО та активно залучати їх до участі у спортивних та інших заходах, підтримати і показати силу та витривалість колишніх військових, а дітей, особливо сиріт та соціально незахищених інтегрувати в активне суспільне життя на рівні з іншими. Подібний пілотний проект вже був реалізований хлопцями у 2016 році з командою американського футболу «Ужгородські лісоруби».  

Читайте також:
Закарпатські параолімпійці проявили себе на міжнародному турнірі з настільного тенісу в Німеччині
Реклама

«Немає платформи на території України, яка може об’єднати і посадити за один стіл всі ветеранські організації. Ми з Василем Готрою вирішили, що треба робити проекти, які об’єднують людей і сприяють адаптації ветеранів АТО до нормальних умов життя. А також активізують ветеранський рух в Україні та на Закарпатті», - каже Юрій Шинкарюк.

«У Пилипці під час спортивного івенту буде створена смуга перешкод, треки на різні дистанції. Передбачено Забіг героїв, в якому братимуть участь ветерани або з прапорами військових частин, або з національним прапором. Ми збираємо кошти, щоб забезпечити приїзд ветеранів, логістику, проживання, реєстрацію культурно-масові заходи. Плануємо зняти фільм. Я знаю, що багато людей підтримують нас, за кілька днів від початку оголошення акції маємо кілька десятків звернень».  

Наступного року розглядається проведення подібного заходу також на території Ужгорода. Підтримує таку ідею і мер Ужгорода Богдан Андріїв. «Це дуже хороша ідея, потрібно розвивати такий напрямок. Бо учасники АТО, особливо ті, хто отримали травми, а також діти, які залишилися без батьків, повинні бути в нашому житті. Рівень суспільства визначається ставленням до цих людей, - каже Богдан Андріїв. – Запевняю, що ми знайдемо можливість забезпечити приїзд учасників АТО та членів їхніх родин на змагання у Пилипець і підтримаємо їх».

Реклама

Організатори змагань у Пилипці наводять як приклад такого роду змагань міжнародні Ігри Нескорених, в яких беруть участь військовослужбовці, які зазнали травм. «Це люди, в яких немає рук чи ніг, вони пройшли високотехнологічне протезування. Але на дотик можна відчути, наскільки ці люди травмовані психологічно. Ми спілкувалися з нашими закарпатськими військовими ветеранами, які брали участь у Кошицькому марафоні. Кошице всім їх забезпечило і чудово приймало. Так ми повинні організувати все у нас на Закарпатті, - додає Юрій Шинкарюк.- Всі ці чоловіки у повному складі будуть брати участь і у нашому заході. Вони хочуть жити більше, ніж бути просто живими. Це ключові слова для нас!»

Підтримує проект і обласна влада. Про це запевнила Ольга Травіна, заступниця голови Закарпатської ОДА. «Ми зустрічалися кілька разів з приводу цього проекту. Дякуючи Юрію та Василю, ця справа буде жити. Ми підтримаємо захід не тільки на словах, але й фінансово», – зауважила Ольга Травіна.

Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно