Спалах дифтерії в Ужгороді: на медичному факультеті УжНУ ввели карантин

Життя  24 жовтня 2019 року, 09:15 2723 ВІДЕО

В Ужгороді 15 студентів медичного факультету УжНУ захворіли на дифтерію. Усі вони приїхали з Індії. Медики занепокоєні, що у місті бракує сироватки.

Діагнози усіх хворих клінічно підтверджені. Лікар, який обстежував першого хворого, певен, що іноземці підхопили хворобу в Україні, бо штам, який висіяли в лабораторії, ходить саме тут. 

"Ці студенти перебувають в Україні вже понад місяць. Інкубаційний період дифтерії в середньому – це десять днів, тому ніякого завезеного випадку дифтерії тут немає", – каже інфекціоніст Віктор Петров. Натомість головний лікар Ужгородської інфекційної лікарні підозрює, що дифтерію студенти привезли з Індії. Мовляв, людина півроку може бути носієм і не знати про це.

Читайте також:  На Закарпатті у студента виявили небезпечне інфекційне захворювання

Стан хворих не тяжкий, загрози життю нема. Проте в медиків викликає занепокоєння відсутність сироватки від дифтерії. Її треба вводити обов’язково, бо вона нейтралізує токсин. 

Першим ще 8 жовтня захворів студент п’ятого курсу. Днями у нього підтвердили дифтерію. Студента доправили до лікарні та почали обстежувати усіх, з ким він контактував. У 15 висіяли дифтерійну паличку.

На медичному факультеті, де навчаються дві тисячі студентів, 23 жовтня запровадили десятиденний карантин. Усім іншим студентам університету порадили пройти медогляд і зробити щеплення. Більше – у сюжеті "ТСН".

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 1
Лоло 25.10.2019, 07:55
Нерозумію,вам що платять за розповсюдження брехні. Немає карантину на медичному факультеті,