Україна переходить на зимовий час

Життя  26 жовтня 2019 року, 18:40 2822

У ніч з суботи, 26 жовтня, на неділю, 27 жовтня, Україна перейде на так званий зимовий час. Відтак стрілки годинників доведеться перевести на одну годину назад. Нагадаємо, перехід на «зимовий» час відбувається щороку о 04:00 в останню неділю жовтня (цьогоріч така неділя припадає на 27 жовтня), тоді як в останню неділю березня відбувається перехід на літній час. У зв’язку з таким переведенням, доба 27 жовтня буде на одну годину довшою і триватиме не 24 години, а 25. 

Читайте також:  1 жовтня: що змінилося для українців

Більшість сучасних пристроїв з функцією годинника здійснюють перехід з «літнього» часу на «зимовий» і навпаки автоматично, однак власники простих годинників, які не підтримують такої функції, змушені переводити годинники вручну. Рішення про переведення годинників діє відповідно до постанови Кабінету міністрів України від 13 травня 1996 року № 509 «Про порядок обчислення часу на території України». Сам перехід на літній/«зимовий» час відбувається з метою адаптувати людську активність і витрату енергоресурсів відповідно до тривалості світлового дня.

Як раніше повідомляло "PMG.ua", комітет з питань транспорту Європарламенту проголосував за відмову від переходу на літній і зимовий час у Євросоюзі з 2021 року.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0