Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 312 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 15 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 15 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 13 800+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 2000+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!

Шахраї вигадали нову схему обману з 13-ю пенсією

Шахраї вигадали нову схему обману з 13-ю пенсією

В Україні шахраї придумали новий хитрий спосіб виманювати гроші у довірливих людей похилого віку, обіцяючи виплатити їм неіснуючу 13-ту пенсію. Зазначається, що злочинці приходять до пенсіонерів, вдаючи соціальних працівників, і обіцяють оформити "тринадцяту пенсію". Вони розповідають про нібито новий закон, який гарантує виплату.

ВІДЕО ДНЯ

"Ми всі знаємо про 13-ту зарплату, принаймні, старше покоління. А вони кажуть про те, що з’явилася 13-та пенсія. І для того, щоб її отримати, треба вчинити певні дії", – попередив директор Української міжбанківської асоціації членів платіжних систем Олександр Карпов.

Читайте також:
Повідомлення від "Приватбанку": як шахраї виманюють гроші у закарпатців
Реклама

Про особистий досвід спілкування з шахраями розповіла і пенсіонерка Тетяна Павленко. Їй обіцяли тринадцяту виплату через три місяці після подачі документів. Казали, що оформлення триватиме певний час. Зате – безкоштовно, а від пенсіонерки потрібні тільки дані пенсійної картки. Заволодівши інформацією, "соцпрацівники" зникли.

"Дзвонила, дзвонила постійно. Телефон був поза зоною, і я тоді вже зрозуміла. Потім я з’ясувала, що вони по нашому району ходили і нажилися на нас, таких довірливих, і зникали", – поділилася жінка. Із пенсійного рахунку жінки аферисти встигли зняти близько 1500 гривень, перш ніж вона звернулася в банк із проханням заблокувати карту.

Реклама

"Якщо хтось приходить до вас і пропонує "13-ту пенсію", знайте – це шахрай. Із такою людиною в жодному разі не можна говорити, і звичайно ж, в жодному разі не можна повідомляти свої персональні дані, а саме – не говоріть, коли була випущена карта, коли закінчується її термін, не повідомляйте жодних кодів", – застерегла кандидатка психологічних наук, експертка з психологічної кібербезпеки Наталія Бугайова.

Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно