Набув чинності закон, який дозволяє закривати цілі міста на карантин

Життя  17 квітня 2020 року, 13:31 720

Зміни до закону про протидію коронавірусу в Україні набули чинності. Перед тим їх схвалила Верховна Рада та підписав президент. 

Проєкт змін до "протикоронавірусного" закону доступний під №3320 на сайті Верховної Ради України. Крім того, закон, який уже набув чинності, опублікувало офіційне видання "Голос України".

Loading...

Читайте також:  У Мукачеві на вихідні перекриють деякі вулиці та закриють церкви

Які зміни внесено до закону

Поняття "самоізоляція" та "обсервація"

Передовсім законопроєкт регулює визначення самоізоляції та обсервації. Крім того, вводиться поняття обсервації, як "перебування особи, щодо якої є ризик поширення інфекційної хвороби, в обсерваторі з метою її обстеження та здійснення медичного нагляду за нею".

Також законопроєкт пропонує, щоб підстави та порядок самоізоляції людей визначалися рішенням органу влади про запровадження карантину. Разом із тим на час дії карантину державна і місцева влада створюють спеціалізовані шпиталі й обсерватори на тій території, де діє карантин.

Обов’язковій госпіталізації туди підлягають хворі на небезпечні інфекційні хвороби, а також ті люди, які мають ознаки таких хвороб.

Водночас люди, які захочуть покинути територію дії карантину до його завершення, матимуть на це право. Втім для цього їм потрібна спеціальна довідка, яка видається за результатами медичного обстеження.

Читайте також:  Очільник МОЗу заявив, що вихід із карантину наразі є недоцільним

Законопроєкт також дозволяє на період карантину обробку персональних даних без згоди особи. Зокрема, це – інформація щодо стану здоров’я, місця госпіталізації або самоізоляції, паспортних даних, роботи.

Цю інформацію використовуватимуть виключно з метою здійснення протиепідемічних заходів. Протягом 30 днів після закінчення карантину цю інформацію буде знеособлено або знищено.

Закриття на карантин населених пунктів 

Також Верховна Рада дозволила під час епідемії коронавірусу обмежувати доступ до адміністративно-територіальних одиниць з допомогою контрольно-пропускних пунктів. 

Як мовиться у тексті документу, такі КПП будуть створювати на в’їздах і виїздах території карантину та окремих адміністративно-територіальних одиниць, що розміщуються на території карантину. 

Залучатимуть для роботи в цих пунктах військовослужбовців і працівників, а також матеріально-технічні та транспортні засоби підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, частин і підрозділів центральних органів виконавчої влади. Останні мають займатися сферами оборони та військового будівництва, а також охорони громадського порядку. 

Передбачені законом норми будуть діяти на період встановлення карантину (COVID-19) та протягом 30 днів з дня його скасування. 

Нагадаємо, Чехія оприлюднила план виходу з карантину.

Джерело: 24 канал
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0