Науковці назвали новий симптом коронавірусу, який проявляється на тілі: фото

Життя  17 квітня 2020 року, 14:23 34095

Коронавірус у світі інфікував понад два мільйони осіб. З кожним днем інфекція продовжує поширюватися. Серед відомих симптомів таких, як температура, кашель і ломота в тілі, додався ще один – це почервоніння на п’ятах у дітей і підлітків. Про цю нову ознаку COVID-19 повідомили іспанські науковці з Ради ортопедів країни, пишуть ряд видань з посиланням на The New York Post.

Як запевняють фахівці, поки що таких симптомів не дуже багато, але якщо на них вчасно звернути увагу – можна діагностувати COVID-19. Новий симптом коронавірусу ніяк не пов’язаний із застудою. Якщо на п’ятах плями у вигляді синців – це нехороший знак. Такі симптоми інфікованих коронавірусом спостерігалися в Італії, Іспанії та Франції.

Loading...

Читайте також:  У коронавірусу з’явився новий незвичайний симптом: детальний опис

Дослідники не можуть на 100% сказати, чи говорять плями на п’ятах про коронавірус. Лікарі рекомендують своїм колегам і простим людям звертати увагу на плями на ногах як на можливий ранній симптом COVID-19. За даними видання, наразі у кожної п’ятої інфікованої людини спостерігаються плями на п’ятах. Як зазначив дитячий дерматолог Маццотта Трокколі, висип може бути новим клінічним проявом COVID-19 у дітей. Завдяки їй заражених можна буде виявити на ранній стадії.

Новий симптом коронавірусу вражає дітей і підлітків / фото The New York Post

Новий симптом коронавірусу вражає дітей і підлітків / фото The New York Post

Крім того, науковці припускають, що кількість інфікованих у всьому світі може бути набагато більшою, бо частина заражених переносять COVID-19 без яскраво виражених симптомів і навіть не підозрюють про хворобу. Науковці з Оксфордської школи у Великобританії виділили ознаки, за якими можна визначити, що людина заразилася коронавірусом або ж вже перенесла захворювання.

Деякі пацієнти скаржилися на втрату смаку або нюху. Іноді ці ознаки йдуть одна за іншою, іноді вони бувають окремо і нетривалий час. Наступною ознакою вчені назвали проблеми зі шлунком. У пацієнта можуть виникнути неприємні відчуття в області живота, розлад кишківника, діарея або нудота.

Також симптомом COVID-19 може стати безпричинний кон’юнктивіт – запалення слизової оболонки очей. Може бути сльозогінність, з’явиться червоні плями на очах і змінитися колір жилок. З найпоширеніших симптомів коронавірусу пацієнти відзначають безпричинну втому і сонливість. Як відзначали інфіковані, у них був повний занепад сил, при тому що вони не виконували ніякої фізичної роботи та не перенавантажилися. До сильної втоми може додатися сонливість.

Джерело: Уніан
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 1
Світлана 19.04.2020, 09:26
Тільки на пятах,а на долоні?????