Давня традиція на Закарпатті в ніч на 1 травня: як хлопці дівчатам "майки" ставили

Життя  1 травня 2020 року, 09:53 2728 ФОТО

У деяких селах Закарпаття в ніч із 30 квітня на 1 травня відбувалось дуже цікаве, майже містичне дійство. Цей час – можливість для чоловіків висловити свої почуття до коханих.

Віддавна незмінні атрибути свята – вечірні серенади та "майфо" або "майка" – "майське дерево " заквітчане яскравими стрічками та різнокольоровими кульками. Як усе відбувається, на власні очі можна побачити в багатьох угорських селах Закарпаття. І не тільки в них.
Це ніби своєрідна автентична альтернатива, набувшого популярності в останні роки, свята Валентина.

Loading...

Читайте також:  Що чекає українців у травні: головні зміни

Однак на Закарпатті кохання висловлюють по-особливому палко не тільки юнаки дівчатам, а й одружені чоловіки своїм господиням. Вони заздалегіть запрошують музик, щоб ті виконали для їх прекрасних спутниць мелодійні угорські пісні-любовні серенади. Чим тішать їх серця та слух. Жінки ж у відповідь готують народні страви, ласощі, котрими пригощають гудак та коханих, пише Мукачівський РБК.

Майки на Закарпатті

Деревця “майфо”, а це зазвичай молоді берізки чи тополі (а в деяких селах високі стрункі смерічки) приносять і прикріплюють до воріт, де живе незаміжня дівчина. Беруть участь у цьому ритуалі парубки. Цим вони демонструють свої почуття та наміри.

Цей звичай був поширений у Берегівському, Тячівському, Хустському районах та у деяких селах Виноградівського, Іршавського, Мукачівського й Ужгородського районів. Не зважаючи на деякі відмінності у деталях підготовки і проведенні, суть його залишалася незмінною.

На жаль, нині ця традиція скоріш екзотика, ніж правило.

Майки на Закарпатті

Майки на Закарпатті

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0