Що чекає українців у вересні: топ змін місяця

Життя  31 серпня 2020 року, 20:29 19162

У вересні збільшать заробітну плату медичним працівникам. Підвищення відбудеться як для лікарів, так і для середнього та молодшого медичного персоналу. Зарплата лікаря в середньому зросте на 3,5 тис. грн, середнього медичного персоналу на близько 2,5 тис., а молодшого медичного персоналу – на близько 1250 грн.

Кому збільшать розмір пенсії

У вересні цього року для 65-річних зросте мінімальна пенсія. Заступник міністра соціальної політики Микола Шамбір розповів, що це пов’язано зі зростанням мінімальної зарплати. "У вересні мінімальна пенсія для 65-річних також вже підвищена. Це (підвищення мінімальної заробітної плати, - ред.) стане ресурсом для пенсійного фонду", — зазначив Шамбір. За його словами, індексація пенсій до кінця 2020 року не стосуватиметься військових, ветеранів МВС та інших силових відомств. 

Loading...

Читайте також:  Як зміниться навчання в школах з 1 вересня: максимально детальне роз’яснення

Новий формат навчального року

З 1 вересня школи України відкриються для учнів. Для дітей різного віку введені нові правила носіння масок, використання дезінфекторів, перевірка температурного режиму, поділ на групи та різні зміни, щоб знизити ризик заразитися. Країна поділена на зони та тільки в "червоній" діти змушені будуть йти на дистанційне навчання. Одночасно з цим у МОЗ попередили, що при підвищенні зростання захворюваності, на карантин можуть відправити як окремі класи, так і весь навчальний заклад.

Старт виборчої кампанії

5 вересня офіційно розпочнеться виборча кампанія до місцевих виборів, які призначені на 25 жовтня. Відповідну дату оголосила Центральна виборча комісія.

Loading...

Читайте також:  Головні нововведення серпня: що змінилося для українців

Допомога "бебі-бокси" по-новому

В Міністерстві соціальної політики повідомили, що з 1 вересня батьки матимуть право обирати, яку допомогу при народженні дитини отримувати – чи "бебі-бокси", чи грошову компенсацію. Компенсація передбачає виплату 5000 грн на одну дитину. Ці кошти можна використати протягом року і тільки на придбання товарів для дитини.

Ціни на продукти

За оцінками експертів, в найближчі три місяці істотно підвищаться ціни на картоплю і хліб, проте яблука неабияк подешевшають. Вартість сезонних ягід також залишатиметься стабільно високою, адже вони імпортуються з країн Європи. Так, ціна на яблука впаде з нинішніх 45-50 гривень десь до 20, а дещо взагалі можна буде купити гривень за 15. За словами директора Асоціації постачальників торговельних мереж Олексія Дорошенка, чекати зараз підвищення більш, ніж на кілька відсотків у якогось продукту не доводиться, оскільки проти цього грає в тому числі і зниження купівельної спроможності в Україні. Наприклад, на яловичину суттєво ціна не зросте, адже, враховуючи фактор попиту, то її просто не будуть купувати велика частина українців за ціною вище 150 гривень.

Мінімальна зарплата

З 1 вересня мінімальна заробітна плата підвищується на 6% - до 5000 гривень. Підвищення не дуже велике, до 1 вересня було 4723 гривні. Однак воно потягне за собою підвищення інших виплат, які прив’язані до суми мінімального заробітку. Це єдиний соціальний внесок, які ФОП платять щомісяця, і мінімальні пенсії – до 1769 гривень (було – 1712 гривень).

Нагадаємо, що частину українських водіїв хочуть змусити перездавати на права: кого це стосується.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0