У МОЗ розповіли про новий алгоритм лікування пацієнтів, які мають підозру на коронавірус

Життя  14 вересня 2020 року, 19:29 2741

Заступниця міністра охорони здоров’я Ірина Микичак розповіла про новий алгоритм лікування пацієнтів, які мають підозру на коронавірусну інфекцію COVID-19. "Якщо у вас є симптоми COVID-19, то в першу чергу ви маєте дистанційно зв’язатись зі своїм сімейним лікарем. У випадку, якщо у вас немає декларації, ви все одно можете звернутись в територіальну поліклініку, в районі обслуговування якої ви проживаєте.

Loading...

Читайте також:  Ще у двох школах Закарпаття в учнів підозрюють коронавірус

За необхідності, сімейний лікар скерує до вас мобільну бригаду для взяття аналізів на COVID-19. Пацієнт не має самотужки шукати цю мобільну бригаду. Організація виїзду мобільної бригади належить до функції сімейного лікаря. Робота мобільної бригади оплачується Національною службою здоров’я України (НСЗУ)", – зазначила заступниця голови МОЗ. У разі якщо лікаря немає або сімейний лікар відмовився викликати бригаду попри те, що ви маєте симптоми, характерні для коронавірусу, ви можете зателефонувати на регіональну гарячу лінію COVID-19.

Якщо діагноз COVID-19 підтверджено

"Якщо ви отримуєте ПЛР-позитивний тест, ваш лікар надасть вам рекомендації щодо самоізоляції. При легкому перебігу захворювання ви зможете лікуватись вдома. Якщо перебіг захворювання потребує госпіталізації, то сімейний лікар має цю госпіталізацію організувати. Лікар викликає швидку й пацієнта доставляють до лікарні, яка має статус "ковідної лікарні", – пояснює Ірина Микичак. За її словами, критичні стани – це висока температура та утруднене дихання. Такі стани потребують виклику екстреної допомоги за номером 103. 

Що входить в безкоштовний пакет послуг лікування пацієнтів з COVID-19

За словами Ірини Микичак, це наступні послуги:

  • тестування на COVID-19;
  • лабораторні та інструментальні дослідження;
  • медична допомога відповідно до галузевих стандартів;
  • киснева підтримка;
  • інтенсивна терапія включно зі штучною вентиляцією легень;
  • медикаментозна терапія та знеболення;
  • консультація лікарів усіх необхідних спеціальностей.

"Всі ліки, які передбачені Національним протоколом COVID-19, включені до тарифів, за якими НСЗУ оплачує послуги лікарень. Лікування для пацієнта є безоплатним", – підкреслила Микичак.

Джерело: ZIK
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0