У МОЗ пояснили причини затримки результатів тестів на COVID-19

Життя  23 вересня 2020 року, 11:18 1168

Головною причиною тривалого очікування на результат тесту в МОЗ назвали затримки, які виникають після передачі результату тесту до лікарні. За протоколом сімейний лікар отримує результат тесту пацієнта і має повідомити йому особисто.

Громадянам доводиться очікувати результатів тестів на COVID-19 до 7, а в окремих випадках і до 11 днів, розповів на брифінгу міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

"Зразок від пацієнта має бути доставлений до лабораторії протягом 48 годин і з дотриманням температурного режиму — від 2 до 8 градусів. І тільки тоді починається безпосереднє тестування. Після лабораторних досліджень результат надходить до лікарні, і вже сімейний лікар має повідомити людину. Саме на етапі після передачі результату в лікарню виникають затримки", — розповів Степанов.

Loading...

Читайте також:  Як відрізнити коронавірус від грипу та ГРВІ: всі симптоми

Як повідомляє "Суспільне", Степанов наголосив, що у МОЗ реагують на всі повідомлення про тривалі затримки отримання результатів тестів. МОЗ створило моніторингові групи, які постійно відстежують повідомлення від громадян і здійснюють контроль за проведенням тестів та передачі їх результатів громадянам в областях.

Також міністр зазначив, що причиною затримки отримання результату тесту може бути низький пріоритет конкретного пацієнта: "В першу чергу робляться тести та повідомляються результати пацієнтам з ознаками ГРВІ, а також безпосередньо госпіталізованим з ознаками коронавірусу чи пневмонії".

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0