Коли День вчителя 2020 в Україні: дата і традиції свята

Життя  28 вересня 2020 року, 14:16 18469

День вчителя 2020 року в Україні святкують 4 жовтня. Це свято в нашій країні не має фіксованої дати: згідно з указом президента Леоніда Кучми від 11 вересня 1994 року воно відзначається в першу неділю жовтня.

Оскільки неділя є вихідним днем, традиційно вітати педагогів у школах будуть у п’ятницю, 2 жовтня. 

День учителя: історія

Ідея святкувати День учителя з’явилася ще в XIX столітті – в різних державах свято присвячували видатним педагогам або історичним подіям галузі.

У країнах СРСР День вчителя стали святкувати в 1965 році. Постановою президії Верховної Ради СРСР 1980 року "Про святкові і пам’ятні дати" свято було призначено на першу неділю жовтня.

Loading...

Читайте також:  Школи в Україні закриють на карантин після виборів? Озвучено прогнози

За рішенням ЮНЕСКО Всесвітній день вчителів з 1994 року відзначають 5 жовтня. Цю дату святкування перейняли кілька "пострадянських країн", таких як Росія, Азербайджан, Киргизстан та Вірменія. При цьому в Україні, Білорусі, Казахстані та Латвії День учителя продовжують відзначати за "радянською традицією" в першу неділю жовтня.

Традиції Дня вчителя

У школах, як правило, активно готуються зустріти День учителя. Діти малюють плакати на День вчителя, листівки, стінгазети, вчать вірші, репетирують концерти до свята.

Вчителів у свято вітають теплими словами подяки, квітами, подарунками. Також існує традиція організовувати День самоврядування, коли старшокласники самостійно проводять уроки в молодших класах, даючи можливість вчителям відпочити. У багатьох школах цей день є скороченим.

Джерело: Обозреватель
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0