Для закарпатських виноробів 2020 рік став найгіршим за останні десятиліття

Життя  9 жовтня 2020 року, 12:00 998

Винороби Закарпаття кажуть, що 2020 рік був, мабуть, найгіршим для виноградарства та виноробства. Цьому не сприяла ані погодні умови, ані інші фактори.

Зокрема через карантин скасували багато фестивалів, де більшість з приватних виноробів збуває свою продукцію. Постраждали і великі підприємства.

У виноробній компанії “Шато Чизай” (м. Берегово) також кажуть, що цьогорічний сезон для виноробів – один з найгірших років за останні десятиліття. Виною – пізні різкі морози, які вдарили у квітні вже під час розвитку кущів. А влітку виноградні кущі постраждали через холод і вологу.

Читайте також:  Перебуваючи на Закарпатті, Зеленський запровадив в Україні нове свято

До речі, рекордним врожай винограду на Закарпатті був 2018-го року – і за кількістю, і за якістю.

Про цьогорічний неврожай кажуть і дрібні підприємці. Зокрема на винних підвалах сім’ї Урста, що у селі Бене на Берегівщині (на фото). Тут планують отримати лише 30 тисяч літрів вина, хоча у минулі роки вдавалося зробити до 50 тисяч літрів. Винороби Ужгородщини та Мукачівщини кажуть, що втратили до третини урожаю на деяких ділянках.

Наші сусіди постраждали не менше. Раніше через посуху, тепер через дощову погоду. Наприклад, через дощі до 30% столового винограду в Молдові досі залишається неприбраним. Їх загальна площа – близько 13 тис га.

З урахуванням ймовірного продовження опадів кампанія по збору винограду, ймовірно, триватиме як мінімум до середини жовтня. За спостереженнями аграріїв, через посуху на більшості виноградників в нинішньому році в порівнянні з торішнім рівнем врожайність знизилася на 25-40% (в 2019 році було зібрано близько 100 тис тонн).

Джерело: Seeds
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0