Лікар Комаровський розкритикував боротьбу з коронавірусом в українських школах

Життя  26 жовтня 2020 року, 14:48 8304

Заходи щодо стримування коронавірусу, які застосовуються в більшості українських шкіл, позбавлені логіки і здорового глузду, оскільки засновані на поширених упередженнях.

Таку думку висловив у своєму Telegram-каналі відомий лікар і блогер Євген Комаровський. За його словами, різке зростання захворюваності коронавірусом відбудеться, ймовірно, з початком опалювального сезону, адже «ми традиційно протягів боїмося більше, ніж коронавірусу».

"Те, що в наших школах називається «заходами безпеки», це, в більшості випадків, з епідеміологічної точки зору, – абсолютна маячня. Діти в масках на прогулянках, закриті класи, які опромінюють ультрафіолетом, малюки, які миють руки з ранку до ночі...", – зазначив Комаровський.

Loading...

Читайте також:  Після канікул 1-4 класи навчатимуться в очному форматі, а 5-11 класи – в змішаному або дистанційному

"Я жодного разу не бачив, щоб мені (як глядачеві) показали клас по телевізору і сказали: «Ось у нас відкрите вікно, провітрювання. Ось у нас термометр, ось – гігрометр». Люди не можуть додуматися, що в класі передусім потрібно організувати протяг, контролювати температуру і вологість повітря. Легше ж відмити гроші на масках, санітайзерах, на митті підлог хлоркою, на нещасних дітях в масках... вони в масках, поки на них камера дивиться, а потім знімають, щоб хоч трохи подихати», – продовжив він.

Лікар підкреслює, що організувати звичайне провітрювання приміщення дуже просто.

"Але якщо не дай Бог, відкрили вікно, а потім у Васі – соплі, прибіжить його особливо розумна розлючена мати з криком: "Що ж ви довели мою нещасну дитину і заразили її з вашим протягом коронавірусом!», – констатує фахівець.

Комаровський приходить до висновку, що політика щодо стримування епідемії в школах в кінцевому підсумку визначаться страхами і упередженнями.

"Коли страхи батьків або переконаність батьків у тому, як треба піклуватися про здоров’я дітей, визначають політику держави і конкретної школи: у класі, вони вважають, потрібно поставити кварцову лампу і натопити гарненько», – підсумовує він.

Джерело: УНІАН
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0