Світом шириться новий штам коронавірусу: що про нього відомо

Життя  16 листопада 2020 року, 10:27 4862
Світом шириться новий штам коронавірусу: що про нього відомоФОТО: KAUST

Дослідники стверджують, що знайшли більше доказів того, що версія коронавірусу мутує. 

Новий штам наздогнав старіший і поширився по більшій частині світу. При цьому насправді він передається легше, але, схоже, не є більш небезпечним.

Про цей новий варіант вірусу – так званий D614G – вчені повідомляють з квітня.  Дослідницька група протестувала штам на тваринах та в лабораторних посудинах, що містять клітини, які копіюють дихальні шляхи людини.

Читайте також:  Не рекорд, але і так багато: статистика по коронавірусу в Україні, станом 16 листопада

"Варіант демонструє більш ефективну інфекцію, реплікацію та конкурентоспроможність у первинних епітеліальних клітинах дихальних шляхів людини", – пишуть у висновках.

Результати підтверджують попередні дослідження, які показують, що новий штам поширюється легше, і підтверджують докази, що зміни не зробили вірус таким, що з більшою ймовірністю може спричинити важкі захворювання. Мутація може допомогти вірусу краще процвітати в носі та верхніх дихальних шляхах – те, що допомогло б йому поширитися серед людей.

Нове дослідження, опубліковане в Science, підтверджує, що SARS-CoV-2 мутував таким чином, що дозволив йому швидко поширитися по всьому світу, але мутація шипів може також зробити вірус більш сприйнятливим до вакцини.

Дослідження, опубліковане 12 листопада, містить деякі з перших конкретних висновків про те, як розвивається SARS-CoV-2.

"Вірус D614G перемагає і переростає родовий штам приблизно в 10 разів і надзвичайно ефективно розмножується в первинних клітинах носового епітелію, які є потенційно важливим місцем для передачі від людини до людини", –  сказав Ральф Барік, професор мікробіології та імунології в Медичній школі UNC.

Барік вивчав коронавіруси більше трьох десятиліть і брав участь у розробці "Ремдезивіру", першого схваленого FDA лікування COVID-19.

Дослідники вважають, що штам коронавірусу D614G домінує, оскільки він підвищує здатність спайкового білка відкривати клітини для проникнення вірусу. Ці короноподібні шипи дають коронавірусу свою назву.

Джерело: УП. Життя
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0