Європою шириться мутований коронавірус: що варто про нього знати?

Життя  21 грудня 2020 року, 08:14 Ірина Сітнікова, Олег Павлюк 3632

Цього тижня у Великій Британії виявили новий варіант коронавірусу, який, як зазначають, може бути на 70% більш заразним за своїх «попередників». Пояснюємо, що сталося, що науковці наразі знають про цю мутацію і чи варто її остерігатися.

  • Що це за нова мутація коронавірусу і наскільки вона небезпечна?

Про новий різновид коронавірусу на початку тижня оголосив міністр охорони здоров’я Великої Британії Метт Генкок. На той час його виявили в понад тисячі людей у 60 адміністративних одиницях на південному сході Англії.

Читайте також:  Набули чинності нові карантинні обмеження

За попередніми даними науковців, цей штам коронавірусу може поширюватися швидше, ніж уже відомі штами. Прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон заявив, що новий варіант вірусу може бути до 70% більш заразним, ніж попередні. Втім ця інформація поки не підтверджена експериментально й базується лише на комп’ютерному моделюванні.

Поки що науковці не можуть сказати, що новий варіант вірусу є більш смертоносним або що розроблені нині вакцини проти нього будуть неефективні. Інфекціоністи звернули на нього увагу, оскільки він передавався великій кількості людей. За час епідемії науковці знаходили сотні мутацій вірусу, які, однак, не впливали на його поширення.

  • Де поширився мутований коронавірус?

В інтерв’ю Sky News експертка Управління громадського здоров’я Англії С’юзан Гопкінс розповіла, що згаданий мутований варіант коронавірусу був виявлений ще у вересні в одного з пацієнтів, але тоді йому не надали належної уваги. І лише після того, як обмежувальні заходи в окремих районах Англії не дали результату, науковці згадали про той випадок.

Зразки мутації вірусу, що збігались з британськими, Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) уже зафіксувала в Нідерландах, Австралії та Данії. Окрім того, про новий, заразніший варіант коронавірусу раніше повідомляли і в Південно-Африканській Республіці. Однак чи споріднена африканська мутація з британською, наразі невідомо.

  • Що роблять для недопущення поширення нової мутації?

У регіонах на південному сході Англії (зокрема й Лондоні) влада вводить нову, четверту категорію карантину. Вона передбачає заборону на контакти з будь-ким за межами їхнього дому, обмеження на в’їзд і закриття майже всіх установ. Окрім цього правоохоронці будуть затримувати будь-кого, хто намагатиметься залишити територію, де оголошена четверта категорія карантину. Триватимуть ці обмеження принаймні до 30 грудня.

Читайте також:  Світом швидко шириться новий штам коронавірусу

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) закликала і решту європейських країн посилити заходи в боротьбі з коронавірусом через поширення нового штаму. Уже щонайменше сім країн (Нідерланди, Бельгія, Італія, Австралія, Німеччина, Ірландія та Франція) вирішили тимчасово припинити пасажирське авіасполучення з Великою Британією.

  • Чи варто панікувати?

Поки що немає підтверджень, що виявлена мутація смертоносніша і що вакцина від COVID-19 буде недієвою проти неї. Коронавірус, як і будь-який вірус, постійно мутує, і нині дослідникам відомо про принаймні дев’ять груп таких мутацій. Попри це, варто пам’ятати, що станом на 20 грудня коронавірусне захворювання COVID-19 вже забрало 1,7 мільйона життів по всьому світу. А з початку епідемії коронавірус виявили загалом у понад 76,5 мільйона людей.

Пам’ятайте про медичні захисні маски та соціальну дистанцію, регулярно оброблюйте руки антисептиком, а на свята краще залишайтеся вдома. Якщо ви відчуваєте ознаки захворювання, зверніться до сімейного лікаря, самоізолюйтеся та повідомте про своє захворювання людям, з якими ви контактували.

Джерело: Громадське
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0