Лікування раку в Україні: які зміни планує МОЗ у 2021 році

Життя  26 січня 2021 року, 20:56 693

Сьогодні, 26 січня, під час проведення брифінгу міністр охорони здоров’я Максим Степанов повідомив, що МОЗ розширює пакет послуг для лікування онкологічних захворювань. Зміни планують провести у другому-четвертому кварталах 2021 року. 

“Важлива складова надання якісної медичної допомоги — повноцінне фінансування та реалістичні тарифи, які ґрунтуються на реальній вартості медичних послуг. З 1 квітня 2021 року буде змінено підхід до надання медичної допомоги пацієнтам з онкологічними захворюваннями. Ми додамо новий пакет послуг та введемо відповідні коефіцієнти оплати. Завдяки цим крокам лікування онкологічних захворювань в Україні стане ефективнішим”, — зазначив міністр.

Читайте також:  Через суворий карантин онкохворі закарпатці не можуть виїхати на лікування за кордон

Нова програма медичних гарантій, яка почне діяти в Україні з 1 квітня 2021 року, передбачатиме три пакети для лікування онкології:

  • “Хіміотерапевтичне лікування та супровід пацієнтів з онкологічними захворюваннями у дорослих та дітей у стаціонарних та амбулаторних умовах”;
  • “Радіологічне лікування пацієнтів з онкологічними захворюваннями у дорослих та дітей у стаціонарних та амбулаторних умовах”;
  • “Лікування та супровід пацієнтів з гематологічними та онкогематологічними захворюваннями дорослих та дітей у стаціонарних та амбулаторних умовах”.

Зазначимо, протягом першого кварталу 2021 року діє попередня Програма медичних гарантій, яка передбачає два пакети для надання медичної допомоги пацієнтам з онкологією.

Зазначимо,  удосконалення системи раннього виявлення онкологічних захворювань раніше визначили однією з пріоритетних цілей Національної стратегії контролю онкологічних захворювань до 2030 року.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0