Степанов назвав новий термін початку вакцинації від коронавірусу

Життя  16 лютого 2021 року, 14:03 694

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов сподівається, що вакцинація від COVID-19 почнеться до кінця цього тижня, а затримку з поставками вакцин пояснює технічними та бюрократичними проблемами, що не залежать від України. Про це голова МОЗ заявив сьогодні на брифінгу.

Степанов підтвердив, що МОЗ сподівалося з 15 лютого почати вакцинацію від COVID-19 в Україні, виходячи з угод із виробниками вакцин і домовленостей із COVAX щодо кількості та термінів поставок препаратів. По мільйону доз вакцин сподівалися отримати в лютому і в березні.

Однак своєчасним поставкам до 15 лютого завадили технічні проблеми у випадку з прямими поставками від виробника, бюрократичні проблеми – у випадку зі всесвітньою ініціативою COVAX.

Читайте також:  Кабмін заборонив російську вакцину проти коронавірусу

За словами очільника МОЗу, виникли технічні проблеми логістичного абсолютно характеру. Степанов вважає, що вони будуть вирішені буквально за декілька днів.

"Ми відразу почнемо щеплювати, – заявив Максим Степанов. – Я думаю, що на цьому тижні ми вже зробимо перше щеплення від коронавірусної хвороби – і це перше щеплення буде зроблене нашим медичним працівникам". 

Як зазначив Степанов, друга частина поставки вакцин передбачається по ініціативі COVAX: "Нам було сказано, що перші 117 тисяч доз компанії "Pfizer" до середини лютого будуть в Україні… Що стосується COVAX’у, то виникли певні бюрократичні загальні труднощі, які не залежать від України.

Що в першому випадку, що в другому зроблено все абсолютно, навіть більше, ніж максимум, для отримання вакцин нашою країною… Думаю, що найближчими днями ми розпочнемо вакцинацію".

Джерело: УП
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0