Вакцина від коронавірусу, яку привезли в Україну: що про неї відомо та коли почнеться вакцинація

Життя  24 лютого 2021 року, 12:09 1463

Вакцина від коронавірусу Oxford/AstraZeneca (CoviShield) 23 лютого була доставлена в Україну. Найперше з’ясуємо, що це за вакцина?

CoviShield – це індійський аналог вакцини AstraZeneca. У 2020 році AstraZeneca уклала договір з Індійським інститутом сироваток на виробництво вакцини. Відповідно було надано ліцензію.

Саму ж вакцину AstraZeneca ще називають Оксфордською, оскільки розробкою займались спільно фармацевтична компанія та Оксфордський університет.

Читайте також:  В Україні почав діяти адаптивний карантин: що тепер заборонено

Щеплення від коронавірусу вакциною: як роблять

Щеплення робиться у руку. Кількість доз – дві з інтервалом від 4 до 12 тижнів.

Наскільки ефективна вакцина Oxford/AstraZeneca (CoviShield)

Дану вакцину схвалено ВООЗ і ЕМА. Вона також схвалена у понад 50 країн світу, у тому числі США, країнах Європейського союзу та Великобританії.

Зазначається, що ефективність вищевказаної вакцини проти коронавірусу становить близько 63% (клінічні випробування проводились у Бразилії, Великій Британії, Південній Африці за участі 23 тисяч людей).

Побічні ефекти вакцини від коронавірусу

Вакцина може мати побічні ефекти. Але, варто зауважити, виникають вони не у всіх.

Британська агенція з контролю ліків і медичних препаратів опублікувала таку інформацію про побічні ефекти AstraZeneca:

Дуже часті (з’являлися в більше ніж 1-ї з 10 людей): біль, почервоніння, свербіж, набряк або синці у місці ін’єкції; погане самопочуття; відчуття втоми; озноб; головний біль; нудота; біль у суглобах або м’язах.

Поширені (можуть виникати менш ніж в 1 людини з 10): затвердіння у місці ін’єкції; лихоманка; блювання; симптоми, схожі до грипу - висока температура, біль у горлі, нежить, кашель та озноб.

Нечасті побічні ефекти (можуть виникати менш ніж в 1 людини зі 100): відчуття запаморочення, зниження апетиту, біль у животі, збільшені лімфатичні вузли, надмірна пітливість, свербіж шкіри або висип.

Читайте також:  За добу померло чимало закарпатців, у яких виявили COVID-19

Коли почнуть вакцинацію в Україні

Вакцинація в Україні почнеться 24 лютого. Першими вакцину повинні отримати Київ та область, Вінниця, Житомир, Чернігів та Черкаська область.

Перший етап вакцинації передбачає тільки виїзд мобільних бригад. Найпершими вакцину отримають медики, які безпосередньо лікують хворих на COVID-19.

Головний санітарний лікар Віктор Ляшко зазначив, що вакцинація буде носити добровільних характер.

Орієнтовно одна мобільна бригада за день буде робити близько 100 щеплень.

Джерело: BBC Україна
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0