Великий піст 2021: коли починається

Життя  14 березня 2021 року, 20:24 Маргарита Антонюк 2370

Великий піст вважається головним постом православної людини. Великий піст символізує 40 днів, які провів Ісус Христос у пустелі перед початком свого служіння людям. Але це не означає, що Великий піст триває 40 днів. Насправді, Великий піст триває 49 днів – 7 тижнів, а цифра 40 – лише умовна, що нагадує Євангельські події у пустелі. У 2021 році Великий піст розпочинається від 15 березня, а завершиться 2 травня – на Великдень.

Читайте також:  Що можна їсти у Великий піст? Рецепти пісних страв

Чого не можна вживати у Великий піст

У Великий піст не можна вживати м’ясних та молочних страв, олії, яєць.  У календарі ченців щосереди та щоп’ятниці не можна навіть їсти гарячих пісних страв. Але такий духовний подвиг треба спочатку обговорити зі своїм духовним наставником, священником, до якого ви приходите на сповідь та причастя. Він, знаючи людину, підкаже та благословить те, що буде корисним саме для вас. 

Чого не можна робити у Великий піст

У Великий піст не можна сваритися, лаятися, вживати алкоголь.

Треба уникати усіх надмірностей, що можуть пошкодити миру та спокою вашої душі.

Що треба робити у Великий піст

У Великий піст бажано щиро молитися, ходити до храму, коли є можливість, сповідатися та причащатися (хоча б раз на місяць). Саме молитва, сповідь та причастя – головна зброя християнина під час Великого посту.

Джерело: ТСН
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0