Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
 • Facebook 300 000+
  Найбільша новинна спільнота Закарпаття
 • Telegram 12 300+
  Миттєво повідомляємо про найголовніше
 • Instagram 15 500+
  Тримаємо в курсі всіх подій
 • Відразу сповіщаємо важливі новини
 • Viber 19 700+
  Канал головних новин Закарпаття та України
 • YouTube 1500+
  Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!

Лікарі назвали нові симптоми коронавірусу

Лікарі назвали нові симптоми коронавірусу

У березні в Україні прогнозують пік захворюваності – 60 тисяч інфікованих на добу. Однак ці прогнози враховують також випадки, що не потрапили до офіційної статистики. У лікарнях деяких областей уже закінчуються місця. Тепер хвороба, схоже, сильніше вражає молодих та загалом відрізняється більшою кількістю складних випадків. 

Що говорять лікарі про особливості третьої хвилі та симптоми пацієнтів – далі в матеріалі.

Читайте також:
Коронавірус у дітей: лікарка назвала нові симптоми

Як змінилися симптоми

На початку березня в Україні виявили «британський» штам коронавірусу, який вважають небезпечнішим, оскільки він поширюється швидше та є більш смертоносним. Його виявили в Івано-Франківській області, де протягом лютого фіксували найбільшу кількість хворих на ковід.

За словами сімейної лікарки з Івано-Франківська Уляни Шпільчак, коронавірус зараз протікає складніше у людей віком близько 35 років.

«Спочатку хворі почуваються нормально, а на 7-9 добу в них різко підвищується температура до 39,5, починаються хрипи та задишка», – розповідає лікарка.

Також, за її словами, тепер пацієнти рідко скаржаться на втрату смаку і нюху, їх більше турбує головний біль.

Про різницю у симптомах говорить і лікарка Миргородської лікарні інтенсивного лікування Ірина Дишлева. За її словами, пацієнти більше скаржаться на запалення очей, кон’юнктивіт та нежить, хоча восени більшість хворих мали закладеність носа.

«Вірус став контактним. Літні люди більш обережні, багато хто з них перехворів. А молоді втратили пильність і стали доступнішими для нього», – зазначає Ірина Дишлева.

Лікарка загальної практики Лілія Черненко розповідає, що до неї переважно звертаються пацієнти, у яких хвороба починається як звичайне ГРВІ, однак через 2-3 дні рентген показує пневмонію.

«У порівнянні з осінніми скаргами зараз більше людей із болем у горлі. Крім того, тепер із позитивним тестом частіше почали звертатися підлітки», – розповідає Черненко.

А от сімейна лікарка Дарина Дмитрієвська з Києва каже, що не помітила суттєвої різниці в симптомах пацієнтів.

Схожі публікації

Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно