Вірники західного обряду святкують Благовіщення

Життя  25 березня 2021 року, 07:42 6997

25 березня відзначається народне свято Феофанів день. В Україні – День Служби безпеки України. Також християни західного обряду святкують Благовіщення Діви Марії.

День ангела відзначають Олександр, Володимир, Григорій, Дмитро, Іван, Костянтин, Сергій.

Читайте також:  Великий піст 2021: що суворо заборонено робити у другий тиждень

Феофанів день

Це народне свято пов’язане з ім’ям Феофана Сповідника, візантійського ченця і шанованого православною церквою в лику преподобного.

За традицією, цього дня варто вийти на вулицю, як тільки розвидниться, щоб зустріти весну. Вважалося, що до Феофана повністю сходить сніговий покрив і відтає ґрунт.

Благовіщення Діви Марії

25 березня католицька церква відзначає світле свято – Благовіщення Діви Марії, пов’язане з важливою євангельською подією – сповіщення архангелом Гавриїлом Діві Марії про майбутнє народження з плоті від неї Спасителя.

Коли Марії було 12 років, Бог сповістив, що вона народить Сина Божого. А після того, як Марію заручили зі значно старшим Йосифом, з’явився до неї архангел Гавриїл і сказав: «Радуйся, благодатна, Господь з тобою» (Луки, І, 28); «Зачнеш у лоні і породиш сина і назвеш Його Ісус. Він буде великий і Сином Всевишнього назветься, і дасть йому Господь Бог престіл Давида, батька його, і царюватиме над домом Якова повіки та й царству його не буде кінця». Марія ж сказала: «Як же це станеться, коли я мужа не знаю». Відповів архангел: «Дух Святий найде на тебе й сила Всевишнього окриє тебе, - тим-то й Святе, що народиться, назветься - Син Божий. У Бога нема неможливого». І сказала Марія: «Я раба Господня, нехай буде мені по твоєму слові» (Луки, І, 31-38).

Читайте також:  Якого числа святкують католицьке Благовіщення

Народні прикмети 25 березня

  • Туман цього дня віщує врожай льону, вівса і конопель.
  • Кінь у хліві голосно заіржав – на щастя.
  • Лід тоне, а не тане – до важкого, нещасного і голодного року.
  • У цей день випав іній на гілки дерев, значить, буде дощовим червень.
Джерело: Обозреватель
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0