В Україні хочуть заборонити популярний будматеріал

Життя  7 квітня 2021 року, 21:43 9552

В Україні можуть заборонити використовувати всі види азбесту, а також матеріали та вироби, які його містять. Один із них – шифер. Таку норму внесено до законопроєкту "Про суспільне здоров’я". 

Про це повідомив глава комітету Ради з питань здоров’я нації Михайло Радуцький. "Цей закон виявився між молотом і ковадлом, зокрема й тому, що він нарешті забороняє використання в Україні азбесту. А є група, яка лобіює його збереження", – сказав він.

Парламентарії пропонують на законодавчому рівні ввести поняття "громадського здоров’я", створити нову структуру, яка буде його курирувати. Азбест – це мінерал класу силікатів, канцероген, який спричиняє онкологію.

Читайте також:  Типи будівельних майстрів: гумористичне відео підірвало мережу

Радуцький додав, що влада працює над тим, щоб цей закон не розбалансувати. "Просто Україна в охороні здоров’я давно не ухвалювала системних законів, а цей закон системний, він визначає політику розвитку країни. Тут я вдячний колегам з інших фракцій, які віддали за нього голоси. Занадто багато лобістських інтересів зачіпає цей закон: від кого ми тільки не отримуємо листи з вимогами прибрати норму, яка забороняє азбест, а азбест – це шифер", – сказав глава комітету.

Він також зазначив, що з посольства Казахстану було отримано листа, в якому просять не ухвалювати цей закон. "Зараз навколо законопроєкту чергова баталія – лобісти просять надати перехідний період, хоча ще в 2017 році був наказ МОЗ, в якому заборонялося використання азбесту, але тоді Мін’юст не юстував цю норму. Максимальний перехідний період, який ми можемо дати, – це рік", – підсумував Радуцький.

Джерело: Обозреватель
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 3
Anhel 08.04.2021, 16:53
Do SOWISTJ : tu satana 100% normaljni Ljudu takoho ne puschutj . Satana mowtschu I ne beru hrich na duschu Swolotschj
555 08.04.2021, 16:51
Usche dawno treba bulo saboronutu , I menjsche ljudej bulo bu chworuch . Ze wsahali Dusche wredno dlja sdorowja . U susidnich krajinach dawnum dawno saboroneno Ze hiwno korustuwatu dlja budiwelj
Совість 08.04.2021, 08:26
Треба революцію і палити заживо слуг сатани.