Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
 • Facebook 308 000+
  Найбільша новинна спільнота Закарпаття
 • Telegram 11 900+
  Миттєво повідомляємо про найголовніше
 • Instagram 16 000+
  Тримаємо в курсі всіх подій
 • Відразу сповіщаємо важливі новини
 • Viber 15 100+
  Канал головних новин Закарпаття та України
 • YouTube 1800+
  Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!

В Україні хочуть заборонити популярний будматеріал

В Україні хочуть заборонити популярний будматеріал

В Україні можуть заборонити використовувати всі види азбесту, а також матеріали та вироби, які його містять. Один із них – шифер. Таку норму внесено до законопроєкту "Про суспільне здоров’я". 

ВІДЕО ДНЯ

Про це повідомив глава комітету Ради з питань здоров’я нації Михайло Радуцький. "Цей закон виявився між молотом і ковадлом, зокрема й тому, що він нарешті забороняє використання в Україні азбесту. А є група, яка лобіює його збереження", – сказав він.

Парламентарії пропонують на законодавчому рівні ввести поняття "громадського здоров’я", створити нову структуру, яка буде його курирувати. Азбест – це мінерал класу силікатів, канцероген, який спричиняє онкологію.

Реклама
Читайте також:
Типи будівельних майстрів: гумористичне відео підірвало мережу

Радуцький додав, що влада працює над тим, щоб цей закон не розбалансувати. "Просто Україна в охороні здоров’я давно не ухвалювала системних законів, а цей закон системний, він визначає політику розвитку країни. Тут я вдячний колегам з інших фракцій, які віддали за нього голоси. Занадто багато лобістських інтересів зачіпає цей закон: від кого ми тільки не отримуємо листи з вимогами прибрати норму, яка забороняє азбест, а азбест – це шифер", – сказав глава комітету.

Реклама

Він також зазначив, що з посольства Казахстану було отримано листа, в якому просять не ухвалювати цей закон. "Зараз навколо законопроєкту чергова баталія – лобісти просять надати перехідний період, хоча ще в 2017 році був наказ МОЗ, в якому заборонялося використання азбесту, але тоді Мін’юст не юстував цю норму. Максимальний перехідний період, який ми можемо дати, – це рік", – підсумував Радуцький.

Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно