В Україні набув чинності закон про виплату "карантинних" 8 тисяч: як подати заявку

Життя  9 квітня 2021 року, 14:26 4199

В Україні 9 квітня набув чинності закон 1358-IX, спрямований на підтримку застрахованих осіб під час запровадження обмежувальних заходів в окремих регіонах та містах України на тлі пандемії COVID-19.

Зокрема, закон передбачає виплату допомоги від держави у розмірі 8000 гривень фізичним особам-підприємцям та працівникам, постраждалим через запровадження карантину. Відповідно до тексту закону, також допомога може надаватися коштом місцевого бюджету у розмірі, визначеному рішенням органу місцевого самоврядування.

Підприємці та працівники мають подати заяву протягом 30 днів із дня запровадження на території відповідного регіону додаткових обмежувальних протиепідемічних заходів "червоної" зони карантину.

Читайте також:  Відомо, коли Закарпатська та Івано-Франківська області можуть вийти з "червоної" зони

"Застрахована особа має право звернутися із заявою про надання допомоги застрахованим особам протягом 30 днів із дня запровадження на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці додаткових обмежувальних протиепідемічних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)", – йдеться у документі.

Фінансова допомога надається відповідно до заяви ФОП чи працівника, поданої в електронній формі через портал "Дія".

У заяві про надання допомоги застрахованим особам заявниками слід зазначити:

  • прізвище, ім’я, по батькові (за наявності) особи, її дата народження, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія (за наявності) та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті);
  • адреса реєстрації місця проживання заявника;
  • номер банківського рахунка заявника для виплати допомоги — за стандартом IBAN;
  • підтвердження відповідності застрахованої особи вимогам цього Закону;
  • надання згоди заявником на обробку персональних даних відповідно до закону.

Читайте також:  В Україні просять ввести "справжній" загальнонаціональний локдаун і обмежити пересування між регіонами

Як повідомляє "Суспільне", при цьому для підприємців та працівників територій, які включили до "червоної" зони у лютому-березні 2021 року, відлік такого 30-денного терміну розпочнеться із 19 квітня 2021 року.

Також закон передбачає, що підприємці та працівники, які вже отримували одноразову матеріальну допомогу під час локдауну у січні-лютому 2021 року, можуть повторно звернутися по допомогу, якщо їхня робота призупинена через віднесення регіону до "червоної" карантинної зони. Водночас перелік основних видів діяльності підприємств, працівники та власники яких зможуть отримати компенсацію, а також порядок виплати держдопомоги ще має розробити Кабінет міністрів.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0