Для аеропорту в Закарпатті обрали нове місце через місцевих бізнесменів

Життя  10 квітня 2021 року, 14:55 32526

Новий аеропорт на Закарпатті не будуватимуть в раніше анонсованих локаціях (Мукачево і Середнє) через місцевих підприємців та особливостей місцевості. Остаточне місце будівництва буде невідомо аж до підписання меморандумів, повідомив глава Держагентства інфраструктурних проектів Кирило Хомяков в інтерв’ю "Інтерфакс-Україна".

"Місцеві бізнесмени, почувши, що розглядається місце в селищі Середнє, побігли купувати землі, змінювати їх цільове призначення, щоб заробити на тому, що держава намагається побудувати аеропорт. Вони хотіли скупити ці землі, а потім їх втридорога продати державі", – заявив Хомяков.

Також аеропорт не можуть побудувати на місці аеропорту Мукачево, тому що він призначений тільки для військових літаків.

Читайте також:  Фахівці назвали два найбільш оптимальні місця для розміщення нового аеропорту в Закарпатті

За словами Хомякова, місце для нового аеропорту вже вибрали. Найближчим часом має відбутися зустріч з головою Закарпатської ОДА та місцевої ОТГ для оприлюднення інформації про місце для нового аеропорту.

"Проектування, разом із проведенням державної експертизи, триватиме приблизно шість місяців. Уже з початку наступного року зможемо розпочати роботи", – додав Хомяков.

Зазначимо, що новий аеропорт на Закарпатті розглядається як можливість відновлення регулярного авіасполучення між Закарпаттям та іншими регіонами, і закордоном. Для реалізації цієї мети не підходить вже існуючий аеропорт Ужгород. Цей аеропорт незручний через близькість до словацького кордону і залежно польотів від словацької сторони.

Очікується, що новий аеропорт побудують за три роки. Його злітно-посадкова смуга повинна складати 2500 м, а пасажиропотік – 500 000 людей в рік. Сумарна сума інвестицій в проект повинна скласти 4 млрд грн.

Джерело: Ліга. Бізнес
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0