Світла середа: традиції і прикмети
Середа, яка настає після Великодня, – це третій день Світлої Седмиці.
ВІДЕО ДНЯТрадиції Світлої середи
Що стосується православних традицій, то в середу Світлої седмиці, як і весь тиждень після Великодня, християни повинні молитися і співати так звані великодні часи.
Ворота в церквах протягом усього тижня відчинені, таким чином символізується відкрита дорога на небеса. Крім того, в цей день заведено дзвонити в дзвони, тріумфуючи воскресіння Христа і висловлюючи радість.
РекламаВ цей день молилися Господу, щоб він дав здоров’я всій родині.
По середах «Великодніх святок» люди влаштовували танці і веселощі. І дорослі, і діти збиралися «на музику», щоб провести святки. Дорослі шукали в ці дні квіти рясту, а знайшовши – топтали їх примовляючи: «Щоб і на той рік діждать рясту топтати».
Також у народі середа завжди вважалася саме жіночим днем. В цей день незаміжні дівчата ворожили на судженого і проводили ритуали на залучення любові. Після цього вони виходили на вулицю в надії зустріти майбутнього чоловіка.
У середу Світлої Седмиці в народі заведено було водити хороводи, які тривали до самої Трійці.
РекламаУ храмі в Світлу середу ставлять свічку за хороший урожай, щоб град не зіпсував посіви.
Що не можна робити у Світлу середу
В Світлу середу не можна важко працювати. Цей день ще називають Громова середа. Наші предки вірили, що якщо вийти на город і почати щось садити, то град знищить весь урожай.
Також в цей день не можна шити, в’язати, вишивати і прати. Всю роботу по дому залишали на інші дні.
Якщо по дорозі додому зустріти бідну людину, то не можна відмовляти їй в допомозі. Нагодуйте її або допомогти їй грошима, але натомість попросіть, щоб вона помолилася за ваших покійних рідних.
Відвідувати померлих на кладовищі і влаштовувати поминки не можна. Вважається, що віряни повинні бути повністю поглинені радістю від воскресіння Христа.
Народні прикмети на 5 травня
- Зозуля закувала – більше морозів не буде.
- Зозуля кує регулярно – до теплої погоди.
- Гроза – до хорошого урожаю.
- Похмурий, дощовий день – до сухого і спекотного літа.
- Сонячний і теплий день – до хорошого врожаю зернових.