МОЗ працює над впровадженням ковідних сертифікатів в Україні
Ковідний сертифікат МОЗ розробляє спільно з командами Мінцифри та НСЗУ з урахуванням вимог Digital Green Certificate Єврокомісії та Smart Vaccination Certificate ВООЗ. Степанов зазначив, що до українського сертифіката будуть внесені всі необхідні дані, він буде інтегрований із сертифікатами ЄС. Документ, який створюють з урахуванням вимог Єврокомісії і ВООЗ, планують розробити в найкоротші терміни і він може запрацювати вже від 1 липня. Про це сьогодні заявив міністр охорони здоров’я Максим Степанов, пише пресслужба Міністерства охорони здоров’я.
ВІДЕО ДНЯ"Його мета — вільне і безпечне пересування громадян під час пандемії коронавірусу. Дані будуть вносити через електронну систему охорони здоров’я, а сам сертифікат можна буде отримати у лікаря або згенерувати в застосунку або порталі "Дія", — йдеться в повідомленні. Зазначається, що до впровадження COVID-паспортів, українці, яким зробили дві дози щеплення від коронавіруса, можуть отримати за запитом і за необхідності пред’явити під час перетину кордону паперове міжнародне свідоцтво про вакцинацію. У МОЗ запевнили, що воно зараз є чинним. "Ми знаємо, які потенційно дані будуть вносити в ковідні сертифікати в європейських країнах, навколо чого триває дискусія. Моє бачення – нам треба давати можливість внести всі необхідні дані, робити свій український сертифікат, який потім буде інтегрований з сертифікатами ЄС", — сказав Степанов.
РекламаСтепанов додав, що український сертифікат надаватиме його власникам певні переваги під час відвідування розважальних заходів та подорожей. "У такий спосіб ми будемо мотивувати українців більш свідомо ставитися до свого здоров’я – не займатися самолікуванням, звертатися до лікаря за наявності перших симптомів хвороби, ізолюватися, щоб не заразити своє оточення, та тестуватися на ковід", — зазначив очільник.