Зеленський підписав закон щодо "листів щастя" за порушення ПДР: що змінюється

Життя  21 травня 2021 року, 10:30 3453

"Листи щастя" тепер отримуватимуть не всі водії, які порушили ПДР. Ті, хто заплатив штраф за перевищення швидкості, або ж штраф за ремінь безпеки впродовж 10 днів "листи щастя" не отримають.

Справа в тому, що Володимир Зеленський підписав закон № 1438-ІХ "Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо виконаних постанов". Про це йдеться на офіційному сайті очільника держави.

Так, згідно з цим документом, який було ухвалено Верховною Радою наприкінці квітня, скасовується обов’язкова розсилка на пошту порушникам ПДР постанов про адміністративну відповідальність, за якою раніше було сплачено штраф.

Читайте також:  Законослухняні водії зможуть заробляти на злісних порушниках ПДР

Відповідно до закону, "листи щастя" будуть надсилати водіям тільки в разі, якщо штраф не було сплачено протягом десяти днів після його винесення.

В ОП зазначили, що на сьогодні більшість автомобілістів сплачує штрафи за порушення правил дорожнього руху, що зафіксовані в режимі фото- та відеозйомки, через особистий кабінет водія у перші десять днів після порушення, оскільки в цей період діє 50-відсоткова знижка.

Водночас попередні норми Кодексу України про адміністративні правопорушення зобов’язували надсилати оригінал постанови про притягнення до адмінвідповідальності на пошту незалежно від погашення штрафу. Це призводило до плутанини і в деяких випадках – до повторної оплати штрафу. Підписаний президентом закон набуває чинності наступного дня після опублікування.

Додамо, що наразі штрафи за перевищення швидкості в Україні такі:

  • перевищення ліміту більше, ніж на 20 км/год – 255 гривень;
  • перевищення на 50 км/год і більше – 3,4 тисячі гривень;
  • перевищення швидкості, що призвело до створення аварійної ситуації – 850 гривень (з можливістю позбавлення прав).

У випадку, якщо водій згоден із порушенням, то краще сплатити штраф у десятиденний термін від дати виписаної постанови. Адже тоді передбачена знижка у розмірі 50%. 

Встановлений термін оплати штрафу – 30 днів від набуття чинності рішення стане остаточним. Скаргу на постанову можна подати протягом 10 днів до вищого органу або суду.

Джерело: ТСН.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 1
Країнець 22.05.2021, 22:59
Ці штрафи треба сплачувати у євро