Українці хочуть нового прем’єра, найбільше – Юлію Тимошенко, – соціологія

Політика  27 грудня 2021 року, 10:41 1348

Більшість українців вважає, що країна перебуває у кризовому стані, а врятувати ситуацію допоможе повернення професіоналів до управління країною. Зокрема, вони хочуть оновлення Уряду та заміни Дениса Шмигаля на Юлію Тимошенко.

Про це свідчать результати соціологічного дослідження, проведеного 9-17 грудня 2021 року Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС).

Читайте також:  «Юлія Тимошенко змушує владу звертати увагу на проблеми людей», – експерт

Відповідно до його результатів 66,3% опитаних оцінюють ситуацію в Україні як "кризову з деградацією і хаосом", а для виведення країни з такого стану, на думку 50,9% респондентів, потрібно змінити прем’єр-міністра.

Українці хочуть нового прем’єра

"Серед респондентів, які вважають стан кризовим і таким, що потребує заміни прем’єра, 20,7% вважають, що з колишніх голів Уряду найкраще впорається із виведенням України із кризи Юлія Тимошенко", – йдеться у звіті КМІСу. Це перше місце з-поміж усіх інших претендентів. Відрив Юлії Тимошенко від другого місця складає 4,3%.

Українці хочуть нового прем’єра

Опитування також показало, що 65,3% українців вважають, що справи в країні рухаються в неправильному напрямку. Тому цілком прогнозованим є запит на зміну курсу країни: респонденти підтримують дострокові президентські (44,3%) та парламентські (46,5%) вибори.

На запитання соціологів КМІСу "що потрібно зробити, щоб прискорити розвиток України", опитані найчастіше обирали варіанти "повернення Україні її національних багатств" (48,5%) та "приведення до влади людей з досвідом державного управління" (40,8%).

Про стійкий запит громадян на професіоналізм свідчать також результати змодельованого варіанту другого туру виборів президента: лише лідерка "Батьківщини" здатна протистояти чинному президенту.

"У другому турі виборів Президента В. Зеленський перемагає П. Порошенка, Ю. Бойка і Д. Разумкова. У парі В. Зеленський – Ю. Тимошенко співвідношення 51,6% до 48,4%, але різниця – у межах статистичної похибки", – зазначається у пресрелізі КМІСу.

Опитування було проведено протягом 9-17 грудня 2021 року методом особистого ("face-to-face"). Опитано 2025 респондентів, що мешкають у 109 населених пунктах усіх регіонів України (крім АР Крим). Статистична похибка вибірки не перевищує 3,3%.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0