Перестановки у владі: Рада призначила нових міністрів
Сьогодні, 5 вересня, відбулася низка важливих кадрових призначень. В Україні — нові глави МЗС, Мінкульту, Мінветеранів тощо.
Мінветеранів очолила Наталія Калмикова. Вона закінчила Вінницький національний медичний університет та Вінницьку академію безперервної освіти за спеціальністю «магістр публічного управління та адміністрування». З вересня 2023 року працювала заступницею міністра оборони з питань соціального розвитку.
ВІДЕО ДНЯМіністром культури став дипломат Микола Точицький. Раніше він був консулом, постійним представником України при Раді Європи, послом України у Бельгії та Люксембургу. До квітня 2024 року був заступником міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби. А згодом був призначений заступником керівника Офісу президента Андрія Єрмака.
РекламаВіцепремʼєр-міністерка Ольга Стефанішина очолила Мін’юст. До цього Стефанішина займалася лише напрямком європейської та євроатлантичної інтеграції України.
РекламаМіндовкілля очолила заступниця міністра енергетики Світлана Гринчук. У Міненерго зазначали, що вона є експертом у сфері енергетики, зміни клімату та захисту довкілля з досвідом роботи в уряді (Секретаріат КМУ, Міндовкілля), міжнародних фінансових інституціях (Світовий банк), міжнародних проєктах технічної допомоги (GIZ, USAID) та участі в переговорах у межах ООН, Енергетичного Співтовариства, OECD тощо.
Міністром молоді та спорту призначили Матвія Бідного — до цього він був виконувачем обов’язків. Міністром розвитку громад та територій України став заступник голови Офісу президента Олексій Кулеба. Раніше він двічі очолював Київську ОВА: 8 лютого до 15 березня 2022 року; з 21 травня 2022-го до 24 січня 2023 року. Новим міністром аграрної політики та продовольства став Віталій Коваль, який раніше очолював Фонд держмайна.
РекламаКого призначили замість Кулеби?
Після відставки глави МЗС Дмитра Кулеби Верховна Рада підтримала кандидатуру його першого заступника, дипломата Андрія Сибіги на пост міністра закордонних справ України. Як повідомляється на сайті МЗС, родом із міста Зборів (Тернопільська обл.). У 1997 році закінчив Львівський державний університет імені Івана Франка (спеціаліст з міжнародних відносин, перекладач англійської мови), а у 1999 році — юридичний факультет.
У 2016-2021 роках Андрій Сибіга був повноважним послом України в Турецькій Республіці. З 2021 по 2024 він обіймав посаду заступника керівника Офісу президента України. А з квітня цього року Андрій Сибіга працював на посаді першого заступника керівника МЗС.
Новий міністр закордонних справ Андрій Сибіга у промові з трибуни ВР натякнув на причини звільнення Дмитра Кулеби: самопіар в світових медіа і соцмережах. Сибіга був першим заступником Кулеби і став його наступником. Про високі взаємини всередині верхівки МЗС можна зробити висновки.
нардеп Володимир Ар’єв
Зазначимо, Верховна Рада вже погодила звільнення:
- Дениса Малюськи з посади міністра юстиції;
- Дмитра Кулеби з посади міністра закордонних справ;
- Олександра Камишіна з посади міністра з питань стратегічних галузей промисловості України;
- Ольги Стефанішиної з посади віцепрем’єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України;
- Руслана Стрільця з посади міністра захисту довкілля та природних ресурсів України;
- Ірини Верещук з посади віцепрем’єр-міністерки — міністерки з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.
Володимир Зеленський також звільнив Ростислава Шурму з посади заступника керівника Офісу президента.
РекламаНагадаємо, 3 вересня одразу низка високопосадовців подали до парламенту заяви про відставку.