Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 312 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 15 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 15 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 13 800+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 2000+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!

ОПОРА розповіла про роботу закарпатських мажоритарників у квітні

ОПОРА розповіла про роботу закарпатських мажоритарників у квітні

За підсумками роботи у квітні депутати Верховної Ради України від округів Закарпатської області долучилися до розробки п’ятьох проектів законів та одного проекту постанови. Депутатські запити подавали два парламентарі.

ВІДЕО ДНЯ

Окремі із цих документів безпосередньо стосуються Закарпатської області, – йдеться у повідомленні Опора.

Роберт Горват (округ №68, центр – Ужгород, фракція «БЛОКУ ПЕТРА ПОРОШЕНКА») у квітні став співініціатором чотирьох законопроектів. Перший – «Про внесення змін до статті 78 Конституції України щодо створення політичних передумов для стабільної та ефективної роботи Кабінету Міністрів України» – передбачає право народного депутата України не складати мандату у разі призначення на роботу в уряд або на іншу посаду державного службовця. Сьогодні, як відомо, у Конституції передбачена пряма заборона парламентарям поєднувати свою роботу з іншими посадами (крім наукової, творчої, викладацької діяльності). Тож обранці, яких призначають на роботу у виконавчу владу, складають мандат. Роберт Горват є прихильником, аби парламентар мандат не здавав. Але для цього потрібно вносити зміни до Конституції України.

Реклама

Другий проект Закону, який ініціював Роберт Горват у співавторстві з колегами, – «Про внесення змін до деяких законів України (щодо обсягу національного україномовного аудіовізуального продукту в мовленні телерадіоорганізацій)». Документом пропонується, серед іншого, законодавчо визначити поряд з терміном «національний аудіовізуальний  продукт» розуміння терміна «національний україномовний аудіовізуальний  продукт».

Роберт Горват став співініціатором і проекту Закону «Про внесення змін до розділу ХХ "Перехідні положення" Податкового кодексу України щодо розвитку вітчизняного виробництва шляхом стимулювання залучення інвестицій в реальний сектор економіки через індустріальні парки». Суть документу – залучення іноземних та вітчизняних інвестицій, необхідних для створення в Україні розгалуженої мережі індустріальних парків.

Реклама

Супровідним до цього проекту Закону, який має аналогічну мету щодо покращення ситуації з індустріальними парками, є й інший проект, співініціатором якого є нардеп від ужгородського округу – «Про внесення змін до Митного кодексу України щодо розвитку вітчизняного виробництва шляхом стимулювання залучення інвестицій в реальний сектор економіки через індустріальні парки».

Депутатських запитів у Роберта Горвата у період квітня не було.

Василь Петьовка (округ №72, центр – Тячів, позафракційний, група «Воля народу») у квітні став співініціатором згаданого законопроекту «Про внесення змін до статті 78 Конституції України щодо створення політичних передумов для стабільної та ефективної роботи Кабінету Міністрів України», для реалізації якого треба зміни до Конституції. Інший проект Закону, де Василь Петьовка також співініціатор – «Про внесення змін до Митного кодексу України щодо продовження строку транзитних перевезень для автомобільного транспорту». Цей проект має відношення до Закарпатської області, оскільки стосується питання автівок з іноземними номерами, які змушені кожні 5 днів перетинати кордон. У документі Василь Петьовка разом з колегами пропонують надати можливість українцям не робити перетин кордону протягом 30 днів при умові, що вони сплатять збір у 24 неоподатковані мінімуми – 408 грн. При цьому сплата такого збору із можливістю перетину кордону раз на місяць є добровільною.

Реклама

Подав у квітні Василь Петьовка і один депутатський запит – до Національного антикорупційного бюро України. Нардеп звернувся щодо ситуації на курорті «Красія» Великоберезнянського району, де на початку березня пройшли змагання, при цьому сніг на горі був практично відсутнім. На цьому наголошує й нардеп у своєму запиті, пояснюючи, що Чемпіонат та Кубок України з гірськолижного спорту були організовані нібито в інтересах одного з чиновників, що має відношення до курорту. Відповідно господарям комплексу спрямовані державні гроші, і у цьому нардеп підозрює корупційне діяння.

Іван Балога (округ №73, центр – Виноградів, позафракційний) також став співініціатором згаданого проекту Закону щодо можливості нардепу поєднувати роботу в парламенті і в уряді. Долучився Іван Балога як співініціатор до проекту постанови «Про перейменування деяких населених пунктів», що передбачає перейменування у кількох областях населених пунктів із комуністичними назвами. Закарпатської області у переліку немає.

У квітні Іван Балога зареєстрував два запити. Усі стосувалися фінансування ремонту доріг у його виборчому окрузі. У першому запиті, один примірник якого адресовано голові парламенту, інший – голові уряду, нардеп наголошує на необхідності фінансування добудови об’їзної дороги навколо Берегова до міжнародного пункту пропуску «Лужанка-Берегшушань». Сьогодні вантажні автівки проїжджають через центр міста.

У іншому запиті до прем’єр-міністра України Іван Балога просить передбачити 80 мільйонів гривень для капітального ремонту автомобільних доріг Іршавського та Виноградівського району Закарпаття у проекті Державного бюджету на 2016 рік.

Троє парламентарів від Закарпаття у квітні не реєстрували законопроектів і не подавали запитів. Це: Віктор Балога (округ №69, центр – Мукачево, позафракційний); Михайло Ланьо (округ №70, центр – Свалява, позафракційний, член групи «Партія Відродження»); Павло Балога (округ №71, центр – Хуст, позафракційний).

Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно