Головування Словаччини в Раді ЄС: що це дасть Україні?
Уже із 1 липня 2016 року Словаччина розпочне своє головування у Раді Європейського союзу. Саме з цього приводу в обласному центрі відбувся брифінг, спільно організований Генеральним консульством Словацької республіки в Ужгороді, Національним інститутом стратегічних досліджень та Закарпатською ОДА.
ВІДЕО ДНЯ«Комунікація кожної головуючої країни здійснюється через веб-сайт. Така сторінка почала працювати у Словаччині з 9 травня 2016 року, він доступний 4 мовами: словацькою, англійською, французькою та німецькою. Відкривається можливість акредитації журналістів для участі в заходах, що проводитимуться в Словаччині в рамках її головування в ЄС. Цей веб-сайт eu2016.sk», – говорить Світлана МІТРЯЄВА, радник при дирекції Національного інституту стратегічних досліджень.
За словами Генерального консула Словацької республіки в Ужгороді Янки Буріанової, для Словаччини – це історична подія та серйозний політичний виклик. Головування триватиме 6 місяців, працюватимуть словацькі експерти також у близько 200 різних робочих групах. Їхнім головним завданням буде пошук компромісів між країнами-членами та збереження цілісності ЄС .
РекламаУкраїнське питання у контексті головування наших закордонних партнерів у Раді Євросоюзу було традиційно озвучено як одне із пріоритетних. А Закарпаття назване воротами України у ЄС.
«Ми високо цінуємо всю роботу, яку Україна зробила у напрямку свого наближення до Євросоюзу. Ці успіхи потрібно зі сторони ЄС оцінити. Це буде успішно закінчена дорога, але дорога трошки важча, з точки зору рішення нелегальної міграції. У певних органах і комісіях підіймаються голоси для кращої підготовки ЄС для лібералізації. Україна зробила і робить своє, тепер ЄС має бути підготований. Це новий виклик, нова робота, але це в силах та інтересах ЄС, аби зробити так, щоб процес наближення України до Європи був успішно завершений», – каже Янка БУРІАНОВА, Генеральний консул Словацької республіки в Ужгороді.
РекламаСеред пріоритетів головування Словаччини у Раді ЄС – розвиток економічної сфери Євросоюзу, модернізація європейського ринку та вирішення питання міграції.