Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 312 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 15 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 15 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 13 800+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 2000+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!

Мукачівська РЛС може стати частиною ПРО НАТО

Мукачівська РЛС може стати частиною ПРО НАТО
Україна може взяти участь у створенні НАТО системи протиракетної оборони тільки разом з Росією, заявив перший заступник секретаря Ради національної безпеки і оборони України Степан Гавриш....

Україна може взяти участь у створенні НАТО системи протиракетної оборони тільки разом з Росією, заявив перший заступник секретаря Ради національної безпеки і оборони України Степан Гавриш. "Зрозуміло, що однозначну пропозицію Україна в цей час зробити не може, але сама її політична воля, воля її політичного керівництва, Президента країни спрямована на те, щоб забезпечити спільну участь з Російською Федерацією в цьому проекті, тому ми підтримали ініціативу РФ", - сказав Гавриш.

ВІДЕО ДНЯ

За словами Гавриша, Україна може запропонувати для створюваної системи ПРО дві станції спостереження в Мукачевому і Севастополі. Водночас, зазначив перший заступник секретаря РНБО, на сьогоднішній день Україна самостійно не зможе забезпечити їх роботу.

"Важливо розвіяти певні ілюзії в цьому напрямку. Перша ілюзія пов'язана з тим, що ці станції сьогодні можуть виконувати ефективно свої функції. Вони перебувають у досить складному становищі і, через час, який минув з моменту їх створення, і відсутності будь-яких модернізацій, які могли б там відбутися, то ми повинні сказати про необхідність дуже серйозної їх модернізаційної реформи, яка дала б сучасні можливості для забезпечення саме таких програм щодо попередження стартів балістичних ракет, та й власне контролю за космосом", - сказав український урядовець.

Реклама

Він зазначив, що в Україні були унікальні приклади, коли тільки українські станції фіксували старти ракет, проте ці приклади - поодинокі.

"Друга ілюзія, що Україна може сама їх використовувати. Повинен сказати, що основна ресурсна база, база, яка пов'язана з технологією життєдіяльності цих станцій, перебуває в Російській Федерації, і в Солнєчногорську є всі відповіді на багато питань, які потребують серйозних професійних уточнень", - сказав Гавриш.

Реклама

Він також зазначив, що Росія вже виступила з пропозицією викупити ці станції або взяти їх в оренду, проте Україну більше влаштувало б спільне їх використання з Росією та ЄС.

"Зрозуміло, що політика співпраці з РФ може дозволити активно використовувати ці станції спільно. Це був би найкращий варіант. Але використовувати ці станції без Росії неможливо", - наголосив Гавриш.

Перший заступник секретаря РНБО також назвав малоймовірним використання цих станцій Національною академією наук України самостійно, оскільки тільки витрати на підтримку їх роботи складають 50-60 млн. гривень щорічно.

Реклама

"Я розумію, що моя позиція, можливо, не всім сподобається, але ми маємо питання про певну математичну формулу. Це питання логіки, питання об'єктивного факту. Ці станції не можуть діяти в режимі, в якому вони зараз перебувають, оскільки вся технологічна база, особливо вузькі і дуже складні елементи цієї бази виготовляються тільки в Росії", - зауважив він.

Нагадаємо, раніше секретар Ради національної безпеки і оборони Раїса Богатирьова заявила у Варшаві, що Київ готовий брати участь у створенні єдиної системи протиракетної оборони в Європі.

Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно