На місцеві вибори в Угорщині звозили сотні закарпатців, – ЗМІ

Політика  16 жовтня 2019 року, 15:13 573

У день місцевих виборів Угорщині 13 жовтня в деякі прикордонні села організовано прибували особи з подвійним українсько-угорським громадянством, які прописані в Угорщині, але там не мешкають.

В деяких місцях ледь не дійшло до бійки. Надто напруженою ситуація виявилася в селі Кішпаладь, область Саболч-Сатмар-Берег. Населення села за день помітно зросло.

За даними угорського порталу 444, між місцевими мешканцями та людьми, які насправді там не живуть, стався конфлікт. У Кішпаладі незалежний кандидат Норберт Абрі змагався з Барнабашем Мадяром, кандидатом від провладної Fidesz-KDNP.

Читайте також:  Прем’єр Угорщини прагне створити анклав на Закарпатті, – МЗС України

"Село повстало проти подвійних громадян. Люди не хочуть, щоб вони тут щось вирішували!", – сказав Абрі. Він зазначив, що велика група місцевих постійно чергує біля виборчої дільниці і не допускає подвійних громадян, яких постійно сюди "привозять" із-за кордону, тобто з України.

Поліція області Саболч-Сатмар-Берег відреагувала на зауваження журналістів: "Поліція вжила заходів проти водія легкового автомобіля, який чекав перед будівлею виборчої дільниці. Водій отримав попередження". Про це інформує "Європейська правда" з посиланням на Mukachevo.net.

Читайте також:  МЗС України викликало посла Угорщини через різкі заяви, які стосуються Закарпаття

З 2010 року кількість мешканців, які беруть участь на виборах, у Кішпаладі збільшилась удвічі, йдеться у матеріалі RTL. Одна місцева жінка повідомила, що подвійні громадяни виявилися прописаними у її будинку, але вона про це нічого не знала.

Загалом йшлося про близько 200 людей, які, за словами місцевих, приїхали голосувати у село. Угорський сайт Index також повідомив про те, що місцеві кричали прибулим у обличчя: "Геть звідси! Не вирішуйте, ким буде мер!". На виборах у Кішпаладі переміг син колишнього міського голови, кандидат від провладної Fidesz-KDNP.

Нагадаємо, МЗС розробляє законопроєкт про надання подвійного громадянства.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0