Референдум, ЗНО чи ДПА, стягнення аліментів – ухвалені законопроекти

Політика  19 червня 2020 року, 21:38 1166

Протягом цього сесійного тижня у Верховній Раді ухвалили ряд важливих  законопроектів. Серед них про референдум за ініціативи населення, про зміни у 2019/2020  навчальному році та про порядок виплат аліментів. Участь у роботі Верховної Ради взяли і народні депутати від Закарпаття Василь Петьовка, Валерій Лунченко, Роберт Горват та Владіслав Поляк.

На всеукраїнський  референдум виноситимуть питання , що стосуються затвердження змін до Конституції України, питання загальнодержавного значення,  про зміну території України,   припинення дії закону чи його положень, – парламент ухвалив за основу проект Закону «Про народовладдя через всеукраїнський референдум». 

Loading...

Читайте також:  "Я це плато тобі на голову одягну": нардеп із Закарпаття влаштував скандал у прямому ефірі

Референдум не може розглядати питання, спрямовані на ліквідацію незалежності України, порушення державного суверенітету і територіальної цілісності України, створення загрози національній безпеці України, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі; питання податків, бюджету, амністії, віднесені до компетенції суду чи правоохоронних органів. 

Для організації референдуму за ініціативи населення потрібно, щоб таку вимогу підписали не менше 3-х млн українців з 2/3 адміністративно-територіальних одиниць держави. З кожної області має  бути не менш як по 100 тисяч підписів.

Читайте також:  Святослав Вакарчук складає мандат нардепа

Щодо змін  про завершення 2019/2020 навчального року,  то йдеться про визначення тривалості навчального року в умовах карантину, а також про те, що учні мають право обирати оцінювання їх знань: через ЗНО або шляхом річного оцінювання, або державної підсумкової атестації. 

Ухвалили народні депутати і  Закон, що допоможе отримати аліменти від  боржників, обчислення розміру аліментів через індексацію та без звернення стягувача до суду.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0