Нардеп Василь Петьовка: питання бюджету та здоров’я нації

Політика  22 квітня 2021 року, 15:41 2227

Василь Петьовка на своїй сторінці у соціальній мережі розповів про акциз на тютюнові вироби.

"Минулого року парламентом було прийнято рішення про збільшення акцизу на тютюнові вироби. Для будь-якої держави питання тютюнового бізнесу – як кістка в горлі. З одного боку, ця індустрія є вагомою складою утворення бюджету, з іншого – пріоритетом будь-якої влади повинне бути здоров’я своєї нації.

За кордоном акциз на тютюн складає 2€ з пачки, що в нашій валюті становить більше, ніж повна ціна на пачку тих самих цигарок в Україні. Однак усім зрозуміло, що й рівень доходів в країнах ЄС значно вищий, ніж у нас.

Читайте також:  "Головне завдання – консолідована співпраця", – нардеп Василь Петьовка

Виходячи з цього, основним завданням держави є баланс впливу на галузь – праця над зменшенням споживання цигарок та одночасне збереження доходів в бюджет. Прийнятими змінами до Податкового кодексу передбачається поступове, щорічне збільшення акцизу з кроком в 20%.

Разом із цим правоохоронці, зі свого боку, повинні контролювати, щоб в гонитві за надприбутками виробники не вивели галузь в тінь.

Якщо усе вдасться, збільшення розміру акцизу також вплине на "маржу" заробітку контрабандистів та дасть певні результати в боротьбі з нелегельним перевезенням цигарок до країн ЄС.

Прикро, що не усі закарпатські нардепи минулоріч розділили цю думку під час голосування за цей закон", – йдеться у дописі.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0