В Ужгороді презентували унікальну колекцію головних символів влади різних держав і епох – корони світу
В обласному краєзнавчому музеї ім.Т.Легоцького представили "Корони світу" – унікальну колекцію головних символів влади різних держав і епох.
Виставку, що розгорнулась у каплиці Ужгородського замку, численним відвідувачам представили заступник начальника управління культури облдержадміністрації Іван Канюка, директор музею Василь Шеба й автор проекту, президент Благодійного фонду "Відродження історико-культурної спадщини України ім.Героя України Б.Возницького" Ігор Жук, – зазначає Управління культури Закарпатської ОДА.
РекламаКолекція налічує 70 експонатів – вінців, корон, головних уборів духовних і світських лідерів. Близько третини з них – оригінальні експонати (переважно – митри патріархів різних конфесій). Решта ж – реконструкції та копії, з яких 99% відтворені зусиллями українських майстрів за давніми технологіями – візантійськими, китайськими, європейськими. Загалом, над проектом працювали більше сотні фахівців упродовж майже 15 років.
"Серед представлених є експонати, які ще не віднайдені людством, які були свідомо кимось знищені. Виставка об’єднує символи влади як зниклих цивілізацій, так і сучасних держав, особливе місце, звісно ж, відведене Україні. Це не просто мистецький, але й просвітницький, гуманітарний проект. Не знаючи минулого, ми не збудуємо гідного майбутнього, тому треба вчити історію. І ми пропонуємо робити це, зокрема, через такі цікаві проекти".
РекламаПершу ознайомчу екскурсію виставкою провела для присутніх волонтер Благодійного фонду "Відродження історико-культурної спадщини України ім.Героя України Б.Возницького" Ауріка Миронюк. Однак, як наголосили організатори, кожен із цих естетичних шедеврів оповитий власною захопливою історією, тож осягнути весь об’єм інформації цієї добірки за раз – неможливо. Відтак, усіх охочих закликали і до більш детального знайомства з унікальної виставкою.
До слова, після Львова, це друга масштабна презентація колекції. Згодом експозицію покажуть в інших регіонах України. Водночас, добірку вже бажають бачити у кількох країнах Європи, – розповіли організатори.