Бюджетний відпочинок на морі: Чорногорія, Албанія, Хорватія — ціни 2025 року

Про відпочинок на морі мріє багато людей. В Україні зараз це неможливо організувати, тому альтернативою є поїздка за кордон. Розповідаємо про ціни 2025 року, якщо вибір впав на такі країни, як Чорногорія, Албанія або Хорватія. Окрім того, пояснюємо, як доїхати.
Війна виснажує не лише фізично, а й морально. Постійний стрес, тривога і невизначеність — усе це накопичується, і часом просто необхідно перезавантажитися, щоб знайти сили жити далі.
ВІДЕО ДНЯВідпочинок на морі може стати тим самим ковтком свіжого повітря, який допоможе відновити енергію. Особливо для жінок з дітьми, які мають змогу виїхати за кордон та хоча б на кілька днів побути в спокої та, як наслідок, відновити ментальне здоров’я. Ну і, як чимало людей зазначають, не варто давати російським окупантам шансу вкрасти дитинство від наших дітей. Тому, якщо є така змога, можна організувати відпочинок на морі у 2025 році, а ми інформаційно підкажемо, як поїхати та скільки це буде коштувати.
Часто ми думаємо, що поїздка на море — це дорого. Насправді є країни, де можна насолодитися сонцем, хвилями та смачною їжею, не витрачаючи цілий статок. Наразі ми розповімо про три чудові місця — Чорногорію, Албанію та Болгарію, які ідеально підходять для бюджетного відпочинку.
РекламаЧорногорія — відпочинок та ціни 2025 року
Чорногорія — це країна, яка вражає своєю красою і при цьому залишається доступною для мандрівників. Тутешнє узбережжя Адріатичного моря — це чисті пляжі, прозора вода і мальовничі гори на горизонті.

Ціни 2025 року практично такі самі, як і минулого. Нагадаємо, інтернет-видання PMG.ua вже розповідав про відпочинок у Чорногорії, зокрема у Будві.
У Будві цього року можна знайти житло за 20-30 євро на добу (це від 910 до 1360 гривень за актуальним курсом), якщо бронювати заздалегідь. Тобто, за тиждень проживання доведеться викласти від майже 7000 до 9500 гривень з людини. Якщо розглядати відпочинок з дітьми на морі в Чорногорії, то мамі з двійкою малечі потрібно викласти в межах 20-25 тисяч гривень за проживання. Ще потрібно врахувати харчування.
Звертаємо увагу, що тут і далі в статті ціни наведені за раннє бронювання. Якщо резервувати номер у готелі пізніше, то відпочинок буде дорожчим. Загалом сім’ї з чотирьох осіб (двоє дорослих та двоє дітей) за 6 днів та 5 ночей доведеться викласти в межах 40 тисяч гривень (чотиризірковий готель, включені сніданки).
РекламаВідпочинок на морі в Албанії
Албанія — це країна, про яку дехто навіть не думає, плануючи відпустку. Але це дарма, адже саме тут є чимало варіантів бюджетного відпочинку.

Наприклад, у містечку Ксаміль, яке називають «албанськими Мальдівами», вода настільки прозора, що видно кожен камінчик на дні. Житло тут можна винайняти за ціною від 25 євро (1140 гривень) за ніч, а поїсти в ресторані — за 5-10 євро.
Якщо бронювати на початку квітня, то проживання на двох у три- або чотиризірковому готельному номері коштуватиме від 20 тисяч гривень за 4 доби. Звертаємо увагу, що це найбільш доступні варіанти, станом на дату написання статті. Але більшість пропозицій все ж за ціною від 3200 гривень за добу з особи.
Вже улюблена Болгарія та які ціни 2025 року на море
Болгарія вже давно відома як бюджетний напрямок для відпочинку на Чорному морі. Сонячний Берег чи Золоті Піски — це місця, де є все: широкі піщані пляжі, тепле море і безліч варіантів активного і пасивного відпочинку.

Номер у сучасному готелі тут можна знайти за 30-35 євро (1360–1600 гривень) за ніч. Але в Болгарії є одна особливість: подекуди тут збереглися готелі зі старою радянською архітектурою, які з вигляду нагадують санаторії чи оздоровниці. Саме в них проживання ще дешевше і можна знайти варіант навіть за 20 євро (близько 900 гривень) з особи за ніч.
РекламаОсь і виходить, що 7 ночей проживання зі сніданками та вечерями в старому готелі коштуватимуть в межах 30 тисяч гривень з двох, а в сучаснішому — в межах 40 тисяч. Наголошуємо, що це вартість проживання із харчуванням.
Як поїхати на море у 2025 році
Цього року, як і в попередні, велику допомогу під час закордонних мандрівок на авто надає мобільний застосунок Vignette.id. Видання раніше розповідало про нього, зокрема про те, що засновником є українець Павло Воронюк, а сервісом користуються по всій Європі вже мільйони людей.
Це інноваційний застосунок, який спрощує процес оплати за користування платними дорогами в Європі. З його допомогою можна швидко та зручно придбати електронні віньєтки для таких країн, як Словенія, Австрія, Швейцарія, Словаччина, Чехія, Угорщина, Болгарія, Румунія та інші.
Основними перевагами є зручність у користуванні (можна одночасно купувати віньєтки для кількох автомобілів та країн, що значно економить час та зусилля) та безпека платежів (застосунок підтримує оплату основними кредитними картками, як от MasterCard та VISA).
Не варто забувати й про цілодобову службу підтримки, яка спілкується, зокрема, українською мовою, та готова допомогти з будь-якими питаннями під час подорожі.
Як користуватись Vignette.id
- Щоб придбати електронну віньєтку, потрібно перейти на vignette.id за посиланням та обрати зі списку необхідну країну.
- Далі вкажіть період дії віньєтки відповідно до ваших планів подорожі.
- Введіть реєстраційний номер та інші необхідні відомості про транспортний засіб.
- Використовуйте зручний для вас спосіб оплати для завершення покупки.

З електронною віньєткою ви можете бути впевнені, що вам не випишуть штраф за безоплатний проїзд платними дорогами Європи. А цей штраф, до речі, може бути суттєвим.
Раніше видання розповідало, як підготувати авто для виїзду за кордон.