Що зробити зі старим телефоном: чи можна продати, здати або обміняти на новий
Старий телефон можна продати, здати або обміняти на новий. Але є певні нюанси, адже охоче купують робочі раритетні ґаджети, водночас більшість техніки вважається брухтом.
Є статистика, що майже 10% електронного сміття є старими телефонами. Людина зазвичай користується мобілками тривалий час. Це зараз, за умови наявності коштів, можна міняти смартфони хоч кожен рік, слідкуючи за новинками.
ВІДЕО ДНЯРаніше мобільні телефони тримали значно триваліший період часу. Тому за роки накопичились старі ґаджети, які й викинути шкода, і нікуди діти. Фактично, вони лежать без роботи. Що з ними можна зробити?
Здати, продати чи обміняти старий телефон
Продати
Вартість старого гаджета зазвичай невисока, оскільки технології швидко застарівають, і така техніка цікавить переважно майстрів для ремонту. Якщо мова йде про відносно новий телефон, можна розраховувати на половину його первісної ціни.
Перед продажем важливо привести пристрій до ладу, знайти заводську упаковку та укомплектувати його так, як це було при покупці. І не забути стерти особисті дані.
РекламаУ попередній статті інтернет-видання PMG.ua детально розповідали, які старі телефони є найціннішими. Деякі з них можна продати за 1000 доларів і дорожче.
Обмін у магазині на новий
Зараз в Україні є мережі магазинів, які пропонують обміняти старий пристрій на новий. Звісно, що з доплатою. Умовно це можна назвати знижкою на телефон.
Як дізнатись список цих магазинів? Просто у Google ввести запит [де можна обміняти старий телефон на новий]. Пошуковик покаже мережі, які пропонують таку послугу.
РекламаЗдати на утилізацію
За статистикою, лише 9-10% старих телефонів потрапляють на переробку, тоді як 40% залишаються вдома, а 30% опиняються на звалищах. Це небезпечно, адже акумулятори містять токсичні речовини, які забруднюють ґрунт, воду та повітря. Утилізація дозволяє не лише зменшити шкоду для довкілля, а й отримати цінні матеріали. Наприклад, із тонни смартфонів можна добути в 100 разів більше золота, ніж із тонни руди. Пластикові та металеві корпуси також придатні для переробки.
Раніше видання розповідало, як почистити кеш Viber, щоб телефон краще працював.