Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 312 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 15 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 15 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 13 800+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 2000+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!

Куди вкладати гроші: експерт описав ідеальний інвестиційний портфель

Інвестори-початківці часто задаються питанням, куди вигідніше вкласти гроші. Михайло Рітчер – керуючий активами, співзасновник компанії Wotan – під час панельної дискусії на міжнародному форумі «Податкова амністія 2021» описав, з чого має складатися інвестиційний портфель новачка.

«Перше, з чого починати – як ми будемо платити податок, адже від цього далі будуватиметься весь наш інвестиційний портфель. В Україні потрібно шукати тих торговців, які платять податки і дають вихід на зарубіжний ринок, де також будуть за вас платити», – зазначив він.

Далі, за словами Рітчера, необхідно підбирати такі активи, які будуть акумулювати всередині себе дивіденди, що тим самим дозволить відкласти податкові відрахування на кілька наступних років.

Читайте також:
В Україні готові скоротити робочий тиждень до чотирьох днів: переваги та недоліки

Ще, підкреслює фінансист, важливою є сума грошей, якою ви володієте, бо для кожного інвестиційного депозиту активи будуть різні.

Михайло Рітчер переконаний, що загалом є три основні класи активів, які в принципі повинні бути в інвестиційному портфелі:

  • пайові активи – це той же самий бізнес, інвестиційні фонди, які інвестують в бізнес або в акції;
  • дохідні активи – це облігації;
  • захисні активи. Сюди я б більше відніс нерухомість і депозити, він же «кеш».

Яку суму куди інвестувати? Якщо сума до $ 10 тис., каже Рітчер, необхідно інвестувати в бізнес, а саме в інвестиційні фонди, які інвестують в акції.

«Для цього є американські інвестиційні фонди. Ті ж, які повторюють індекси S&P 500, NASDAQ-100 та інші. Або ж в Україні є фонди, які повторюють динаміку цих індексів. Принаймні намагаються їх повторювати в українських реаліях», – пояснив експерт.

Якщо ж сума починає зростати, то є сенс додавати в портфель ОВДП.

«Коли ви інвестуєте в ОВДП – це вже сума $ 50 тис. і більше. Тоді ви отримуєте ті самі 11-12% стабільно. Так, у гривні, але одночас за рахунок доларових активів і активів у національній валюті, ви отримуєте збалансований портфель, який захищений від девальвації та інфляції», – зазначив Михайло Рітчер.

Якщо ж сума перевищує $ 250 тис., тоді є сенс додавати собі в інвестиційний портфель нерухомість – отримувати орендні платежі, а потім її перепродати. Тим більше, що ринок нерухомості, як стверджує Рітчер, в Україні поки дешевий, в майбутньому вартість квартир буде стрімко зростати.

«Коли сума ще маленька, також можете додавати невелику частину в молоді компанії або криптовалюти. Але з криптовалютою важливо розуміти, що не важливо, в що ви інвестуєте, в яку криптовалюту. Якщо весь ринок криптовалют падає, падає все. Тому цього активу має бути максимум 5% від усього вашого інвестиційного портфеля», – резюмував експерт.