Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 312 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 15 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 15 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 13 800+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 2000+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!
  • Головна
  • Економіка
  • Чи потрібно заробітчанам показати свої статки після запровадження податкової амністії

Чи потрібно заробітчанам показати свої статки після запровадження податкової амністії

Розповідаємо, чи податкова амністія 2021 зобов’язує заробітчан показати свої статки і заплатити податок.

Громадяни мають рівно рік, щоб добровільно показати свої статки і сплатити з них податок. Опісля, як зазначають експерти, можуть виникнути питання при купівлі дорогих речей.
Навіть після запуску податкової амністії виникають питання, а кого ж вона зачепить? Різні політики та експерти трактують реформу по своєму.

Приміром, народна депутатка України Вікторія Кінзбурська у коментарі журналістам розповіла, чи стосується добровільне декларування простих громадян та заробітчан, які отримують доходи за кордоном.

Вона рекомендує громадянам скористатись добровільним декларуванням. Навіть переконує, що це "вікно можливостей". За її словами, гроші під матрацом – це не дуже добра історія ні для економіки України, ні для простих людей.

Читайте також:
Закон про нульову декларацію підписано: кому і за що треба заплатити

За словами депутатки, багато людей не можуть пояснити, звідки у них накопичення.

"Так, податкова амністія стосується (людей, які накопичили готівку, і заробітчан, які заробили за межами України – ред.), тому що в нас дуже поширені випадки, коли люди отримують зарплатню в конвертах, коли ми навіть не можемо уявити, скільки кешу в нас на руках. Якщо в людини є гроші, і вона не може пояснити, де вона їх взяла, якщо з них не сплачувались податки, то цей закон на неї розповсюджується, – сказала вона.

У медіа можна знайти пояснення, що добровільне декларування підійде заробітчанам, які працюють за межами України нелегально і не сплачують там податки. Для тих, хто працює за кордоном офіційно і з їх надходжень відраховується податок, подавати декларацію не потрібно. Відповідно до міждержавних угод, їхні доходи є легальними.

Своєю чергою радник президента України Володимира Зеленського з економічних питань Олег Устенко зазначив, що податкова амністія стосується передусім не середньостатистичних українців.

"Той, хто намагався зберігати свої гроші впродовж останніх 30 років під матрацом, може точно не хвилюватися. Амністія капіталу – це для тих, хто накопичив значні кошти. Мова не про квартиру, дачу, машину. Йдеться про те, що ти можеш купити яхту або дорогий літак чи автомобіль за півмільйона доларів, і при цьому не можеш показати, що ти їх офіційно заробив. Що значить офіційно – це значить, що ти платив податки", – сказав він.

Заробітчанам боятись податкової амністії не варто. Принаймні в цьому переконує голова Комітету з питань податкової та митної політики, народний депутат від правлячої партії Данило Гетманцев. За словами нардепа, декларування виключно добровільне і якщо людина працювала за межами України легально і може підтвердити свої статки, то подавати декларацію не потрібно.

А от колишній генпрокурор Руслан Рябошабка має протилежну думку. Він впевнений, що податкова амністія боляче відгукнеться заробітчанам. На його думку, трудові мігранти будуть обкладені додатковими податками, а до того ж легалізується "зарплата у конвертах".

Раніше повідомлялось, що податкова амністія зачепить також заробітчан.